comScore

Galatasaray Galatasaray

Burak Elmas'tan Ghezzal ve Morutan cevabı! 'Masadaki rakam'

28 Temmuz 2021, Çarşamba 17:01
Burak Elmas'tan Ghezzal ve Morutan cevabı! 'Masadaki rakam'

Galatasaray Başkanı Burak Elmas transfer açıklamalarında bulundu. Ghezzal ve Morutan konusunda son durum haberimizde.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Burak Elmas, TFF Olağan Genel Kurulu sonrası A Spor'a Rachid Ghezzal ve Olimpiu Morutan hakkında transfer açıklamalarında bulundu.

"MORUTAN İZLEDİĞİMİZ BİR OYUNCU"
"Morutan uzun zamandır izlediğimiz bir oyuncu fakat resmi bir görüşme olmadı. Transferleri bittiği zaman açıklıyoruz. Bugün, yarın birkaç iyi haberle daha dönme şansımız olacak. Detayları sonuçlandırmaya çalışıyoruz."

"GHEZZAL'IN BENCE SON KONTRATI OLACAK"

"Açık ve net söyleyeyim. Ghezzal'ı hocamız çok istedi. Zaten kalitesi belli. Başarılı bir sezon geçirdi. Ancak şöyle bir gerçek var. Ghezzal'ın bence yaşı gereği son kontratı. Dolayısıyla primleriyle birlikte o masadaki rakam 3.8 milyon euro civarında. 1-2 aylık takdir için Galatasaray'ın geleceğini ciddi şekilde negatif etkileyecek büyük yükle herhangi bir transfer yapmama kararı aldık. Hocamız da saygıyla karşıladı. Sadece Ghezzal özelinde değil. Galatasaray'ın geleceği uğruna kararlar alıyoruz."

BURAK ELMAS'IN GENEL KURULDAKİ AÇIKLAMALARI

"Bizler futbolumuza sahip çıkmak zorundayız. Galatasaray olarak kimseyle kavgamız yok. Çözümlerle ilgili çok ciddi bir irademiz var. Rekabeti sahaya indirmek istiyoruz. TFF'nin de bunu gerçekleştirmesini bekliyoruz. Bugün aramızda bulunan kulüplerden, adaletten yana şikayeti olmayan yok. Bizler TFF'nin idare etmesini değil, Türk futbolunu bizler adına yönetmesini istiyoruz. Çözümleri doğru belirlemek ve arkasına irade koymak lazım. Bu formüle biz her zaman destek olacağız. Tüm kulüplerimizin hakkını, kendi hakkımız olarak görüyoruz. Artık cesur davranmak, değeri düşmeye devam eden Türk futbolunu buradan çıkarmak, rekabeti sahaya indirmek, Türk futbolunda adaleti sağlamak, TFF'nin futbol denetimini de herkese adil ve eksiksiz yapmasını sağlamak zorundayız."

BURAK ELMAS'IN GENEL KURUL SONRASI BASIN AÇIKLAMASI

"TFF'nin ibrası konusunda çekimser kaldık ve oy kullanmadık. Galatasaray, Türk futbolunun ileri gitmesi için masada güçlü iradesini ortaya koyacak. Bugün güzel bir başlangıç oldu. Çözüm üreten futbol paydaşları görüntüsü oldu ama yetmez. İstediğimiz değişimler olmazsa gereken her tepkiyi göstereceğiz. Yabancı kuralı kararı, Kulüpler Birliği'nin iradesine rağmen alındı. Türk futbolundaki problemler yumağının sadece yabancı sınırını getirerek çözüleceğini düşünmek son derece basit bir düşünce. 1 ay içinde umarım somut adımlar atarız."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!