comScore

Galatasaray Galatasaray

Burak Elmas'tan genel kurulda Mehmet Helvacı'ya özür çağrısı

31 Mart 2018, Cumartesi 17:56

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Burak Elmas, Galatasaray'ın Mali Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da Mali Genel Kurul tartışmaları hararetli geçiyor. Galatasaray bir önceki başkanı Dursun Özbek'in ibra edilip edilmeyeceğinin belli olacağı genel kurul öncesinde Yönetim Kurulu Üyesi Burak Elmas açıklamaları ile dikkat çekti.


Burak Elmas'ın Mali Genel Kurul açıklamaları


Galatasaray'da Riva'dan elde edilen gelirin yok olduğunu söyleyen Burak Elmas, "Riva'nın parasının nereye gittiğini söyleyeyim. Galatasaray'ın sadece bir yıllık zararını karşıladı. Galatasaray'ın geleceğinin teminatını olarak gördüğümüz Riva sadece bir yılda gitti." dedi.

Galatasaray'ın FFP görüşmeleri için UEFA'ya yaptığı sunuma da değinen Elmas, "Galatasaray UEFA'ya gitti ve üç yıllık sözler verildi. Bu sözler Galatasaray'ın namus borcudur. Hepimizin bunları bilmemiz gerekir." ifadelerini kullandı. 


Burak Elmas'ın Mehmet Helvacı için özür açıklaması 


Öte yandan Burak Elmas, "Mehmet Helvacı'nın, Adnan Polat'tan o dönem imza attığı olaylardan ötürü özür dilemesini istiyorum." dedi ve bu açıklaması salondan büyük bir alkış aldı. 
Mehmet Helvacı ardından kürsüye çıkarak bu açıklamaya cevap verdi ve "Ben özür dilenecek şeyler yaptığımı düşünmüyorum." dedi.

CAMİANIN İLERİ GELENLERİNE SESLENDİ

Burak Elmas konuşmasının sonunda ise camianın ileri gelenlerine seslendi ve "Galatasaray bizim kalsın istiyoruz. Onun için tek olmak zorundayız. Eski başkanlara seslenmek istiyorum. Tabii ki size karşı hatalar yapıldı ama bir kardeşiniz olarak hepinizi göreve çağırıyorum." ifadelerini kullandı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.