comScore

Galatasaray Galatasaray

Burak Elmas'tan Gedson göndermesi: 'Bir büyük kulübümüz..."

19 Temmuz 2021, Pazartesi 17:18
Burak Elmas'tan Gedson göndermesi: 'Bir büyük kulübümüz...

Galatasaray Başkanı Burak Elmas basın toplantısında gündemi değerlendirdi. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Burak Elmas, basın toplantısında ilk 1 aylık süreci değerlendirdi ve transfer hakkında açıklamalarda bulundu. 

"BEKLENTİNİN FARKINDAYIZ"
Bizlerden beklentinin ne kadar yüksek olduğunun farkındayız. Göreve geldiğimiz ilk an itibariyle tespitler yapmamız gerekiyordu. Daha önce de söylemiştim. Bildiğimiz verilerin dışında bilmediğimiz detaylar da vardı. Bu gibi detayları kısa süre zarfında öğrendik. 

"10 GÜN SÖYLEMİNDEN DOLAYI ELEŞTİRİLERİ HAKLI BULUYORUM"

10 gün içerisinde hocamızın istediği transferleri bitirebileceğimize dair vermiş olduğum demeç. Eleştirileri haklı ve yerinde buluyorum. Bu süreçte gerçekleşen, gelişen ve yapmak zorunda olduklarımızı da anlatmak istiyorum. 

"BORÇSUZLUK KAĞIDI İÇİN 75 MİLYON TL ÖDEME YAPTIK"

Borçsuzluk kağıdı için 75 milyon TL ödeme yaptık. 80 milyon TL'lik ödemenin vadesini yeniden yapılandırarak borçsuzluk kağıdını aldık. 

"AMACIMIZ GALATASARAY'IN GELECEĞİNİ KURTARMAK"

Hocamızla birlikte karar veriyoruz. Hocamızla ilk gün yaptığımız görüşmede şöyle bir mutabakat yaptık. Bugünü kurtarmak değil, 96-2000 sürecinde olduğu gibi sürdürülebilir başarılar için bir takım kurmak hedefindeyiz. Kısa dönem mutluluk peşinde koşmayacağız. 10 gün söyleminden dolayı bir üzüntü yarattıysam şahsım adına tüm Galatasaraylılardan huzurunuzda özür diliyorum. 

"TARİHİN EN BÜYÜK SPONSORLUK SÖZLEŞMELERİNDEN BİRİNİ İMZALAYACAĞIZ"

Bir diğer eleştiri de hazır olduğunu söylediğim stat isim hakkı ve forma sponsorluğu. Bir protokol var. Fakat geldiğimizde mevcut sponsorlarımızla anlaşmalarımız gereği, bu süreci hukuki prosedürlerle tamamlamamız gerektiğini öğrendik. Şu anda bunu bekliyoruz. Galatasaray'a çok ciddi anlamda tarihin sponsorluk sözleşmelerinden birini imzalayacağız hukuki süreç bittikten sonra. İmza töreninde detaylı bilgiler vereceğiz. 

"SOSYAL MEDYAYA BİLGİ AKIŞI VAR BUNU SONLANDIRACAĞIZ"

Çok ciddi bir mücadelenin içine girdik. Galatasaray'ın mahremi sosyal medyada isimsiz hesaplar konuşulmayacak. Diğer konu transferdeki manipülasyon. Bazı menajer oyunlarıyla karşı karşıyayız. Onun dışında son dönemde gelişen bir takım alışkanlıklar var. Son derece rahatsızım. Biri Galatasaray'ın konularının fazla şekilde açıkta konuşuluyor olması. Transfer sürecinde de yaşadık. Galatasaray içerisinde sosyal medyaya ciddi bilgi akışı var. Bu bilgi akışını sona erdireceğiz. Galatasaray'ın mahremi sosyal medyada isimsiz hesaplar tarafından konuşulmayacak. 

"GHEZZAL AÇIKLAMASI"

Ghezzal ile görüştük. İstediğimiz her oyuncuyla görüşmeye devam ederiz. Birçok oyuncuyla görüşüyoruz. Maliyeti, hocamızın isteği, oyuncunun karakteri gibi kriterler doğrultusunda transfer yapacağız 

"PSV MAÇINA ŞU AŞAMADA SÜPRİZ OYUNCU EKLENMEYECEK"

Şu aşamada PSV maçına sürpriz oyuncu eklenmeyecek. Dediğim gibi bu şartlarda istediğimiz Galatasaray'ın geleceğine hizmet edecek maliyetlerde oyuncuyla henüz anlaşamadık. 

GEDSON FERNANDES YANITI

Gedson Fernandes transferi için görüşmelerin devam ettiğini fakat burada iki sıkıntı yaşandığını söyleyen Burak Elmas, ""Gedson Fernandes transferi için görüşmelerimiz sürüyor. Burada bazı sıkıntılar oldu. Türkiye'den bir büyük kulübümüzün ödeyemeyeceğini düşündüğümüz yüksek teklifi oldu. Centilmenlikten bahsettik. Gedson transferinde bir büyük kulübümüzün ödeyemeyeceğini düşündüğümüz teklifi resmi olarak öğrendik. Elimizde belgesi var. Centilmenlik iki taraflı olur. Arzu edenlerin davranışıyla göstermesi gerekir. Diğer sıkıntı ise Benfica'da ani olarak değişen başkan ve yönetim oldu. Dediğim gibi görüşmelerimiz devam ediyor." 

"ALIOSKI, KURZAWA, VAN AANHOLT, STANCIU TRANSFERLERİ İÇİN GÖRÜŞTÜK"

"Bu oyuncularla görüştük. Stanciu transferinde şu anda rakamlar arasında fark var. Her mevki için en az 2-3 oyuncuyla görüşüyoruz. Bunun dışında Takımdan ayrılmasına mecbur olduğumuz isimler var. Bu oyuncularla bire bir ben görüştüm, teklif bekliyoruz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"