comScore

Galatasaray Galatasaray

Burak Elmas'tan Ali Koç itirafı! "Sert tartışma yaşadık"

21 Haziran 2021, Pazartesi 10:34
Burak Elmas'tan Ali Koç itirafı!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Ali Koç ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da başkanlık seçimlerini kazanan Burak Elmas, Sabah Gazetesi'ne özel bir röportaj verdi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile eski arkadaş olduklarını belirten Burak Elmas, "Geçmişteki yöneticilerin yaptığı hataların aynısını bugünün yöneticileri de yaparsa futbolumuza büyük zarar verirler." dedi.

"ALİ KOÇ İLE SERT BİR TARTIŞMAMIZ OLDU"
"Ali Koç çok eski arkadaşım. Galatasaray'la ilgili zaman zaman yaptığı bazı açıklamaları çok yanlış buluyorum. Galatasaray'a haksızca eleştirilerde bulundu. Bunu kendisine de söyledim. Hatta sert bir tartışma da yaşadık bu söylemlerinden dolayı. Geçmişteki yöneticilerin yaptığı hataların aynısını bugünün yöneticileri de yaparsa futbolumuza büyük zarar verirler. Futbolumuz zaten zor bir süreçten geçiyor, bunu düzeltmek için çalışmalıyız."

"HAKEMLERDEN HERKES ŞİKAYETÇİ AMA ÇÖZÜM ÜRETİLMİYOR"

"20'li yaşlarımdan beri Galatasaray'da yöneticilik yaptım. Türk futbolu uzun süredir yapısal sorunlarla karşı karşıya ancak çözüm üretilmiyor. Futbolumuz ne yazık ki iyi yönetilmiyor. Kulüp başkanları da bu durumu kendi başarısızlıklarını saklamak için araç olarak kullanıyor. Mesela, hakemlerden herkes şikayetçi ama bu konuya dair başkanlar çözüm üretmiyor. Kişilere eleştiri yapmak yerine sistemdeki sorunları çözmeye yönelik adımlar atılmalı."

"TÜRK FUTBOLU İYİ YÖNETİLMİYOR"

"Türk futbolu uzun süredir yapısal sorunlarla karşı karşıya, ne yazık ki iyi yönetilmiyor. Futbolumuz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yatırımlarına yakışır şekilde olmalı."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"