comScore

Galatasaray Galatasaray

Burak Elmas, UEFA görüşmesi hakkında konuştu

10 Mart 2018, Cumartesi 09:20

Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Burak Elmas, Galatasaray'ın UEFA ile yapılan görüşmesine neden katılmadığı yönündeki soruları yanıtladı.

FutbolArena - Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'in önderliğinde dün UEFA ile kritik bir FFP toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya katılması beklenen Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Burak Elmas bu kararından son anda vazgeçmişti.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Galatasaray'da Sportif AŞ yöneticisi Burak Elmas'ın UEFA görüşmesi için Nyon'a giden heyette yer almaması, ister istemez akıllara "Sorun mu var?" sorusunu getirdi. Elmas, önemli olanın kimin sunum yaptığının değil, doğru sunumun yapılmasının olduğuna dikkat çekti. 


Galatasaray'da Burak Elmas'dan UEFA, FFP açıklaması


Sunumun hazırlanması aşamasında katkıları bulunduğunu söyleyen Elmas, kendisinin UEFA heyetinde yer almamasıyla ilgili olarak "Yönetimin kararı. Giden ekibin yeterliliği göz önünde bulundurularak böyle bir karar alınmış. Problem olsa gereğini yapardım. Burada önemli olan düzgün bir sunum yapılmasıdır. Yapılan sunumun detayları elbette paylaşılacaktır ama Türk kulüp tarihinde böyle bir sunum hazırlandığını sanmıyorum" diye konuştu.
Elmas böylece kriz iddialarını yalanladı ancak kulüp içinde, Başkan Mustafa Cengiz'le genç idarecinin kimyasının uyuşmadığı iddia ediliyor. Elmas'ın çok istekli ve heyecanlı gelmesine karşın son dönemdeki sessizliği de buna bağlanıyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.