comScore

Galatasaray Galatasaray

Burak Elmas: "TFF'de değişim olması zorunludur"

04 Aralık 2021, Cumartesi 11:35
Burak Elmas:

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Burak Elmas, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Burak Elmas, "Türk futbolu dibi görmüş durumda. TFF ile ilgili gerekli açıklamaları yaptım. Bu açıklamaların arkasındayım" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY'I KORUMAK ADINA HAREKET EDİYORUZ"
"Bir takım konularda konuşma yapmak zorunlu hale gelmiştir. Bugün oturduğum koltuk sadece bir koltuktan ibaret değildir. Ali Sami Yen ve arkadaşlarının yola çıkarken koyduğu vizyonun gereğince bu idealleri savunmamız gereken bir koltuktur. Bugün bağırmak, çağırmak, masaya yumruğunu vurmak gibi beklentilerin olduğunu biliyorum ama bunların etkisi çok kısa. Aslan başkanım, aslan yöneticim denilen kısa vadeli rahatlatan açıklamalardır. Bugün böyle bir beklentiniz varsa bunu göremeyeceksiniz. Her şeyden önce ben bir Galatasaraylıyım. Yaptığım her şeyin hesabını ilk önce kendi vicdanıma ve üyelerimize veriyorum. Oturduğumuz koltuğun getirdiği zoruluklar var. Gerekirse en radikal kararları almaktan imtina etmiyoruz. Biz burada Galatasaray'ı korumak adına en doğru hareketi yapmak için bulunuyoruz."

"TÜRK FUTBOLU DİBİ GÖRMÜŞ DURUMDA"

"Türk futbolu dibi görmüş durumda. TFF ile ilgili gerekli açıklamaları yaptım. Bu açıklamaların arkasındayım. TFF'ye gittiğimizde, sadece kendimiz için değil tüm kulüpler için konuşuyoruz. Herkesin eşit şartlarda yarıştığı, cezaları ve ödülleri eşit şartlarda aldığı bir federasyon istiyoruz. Galatasaray'a verilen cezalardan ziyade farklı takımlara, kişilere verdiği, vermediği cezalar önemlidir."

"AKILCI VE ÇÖZÜM ODAKLI HAREKET EDECEĞİZ"

"Ben kulübümün haklarını savunmaya devam edeceğim. Hak, bağırarak, çağırarak savunulmuyor. Geçtiğimiz senelerde bağıran birçok kulüp ve yönetici gördük. Biz akılcı ve sonuç odaklı hareket edeceğiz. Galatasaray farklı bir kulüptür. Kendi hatalarımızı dışarıda yapılan hatalara bağlamayacağız. Biz bunu asla yapmayacağız. Galatasaray, hatalarını kendi içinde değerlendirecektir. Bundan asla vazgeçmeyeceğiz."

"TFF'DE DEĞİŞİM ŞARTTIR"

"Bugün TFF'de bir değişime gidilmesi gerekiyor. Türk futbolunu yönetenler bize rağmen yönetiyor. Liyakatsiz isimlerin kulüplere rağmen görevde kaldığı bir sistem içindeyiz. Galatasaray olarak diğer kulüplerle birlikte bu sistemi değiştirme iradesini ortaya koyduk. Adaletin olduğu ortamda Galatasaray'ın nasıl performans sergilediği Avrupa maçlarında ortadadır. TFF'yi istifaya davet etmiyorum, bunun bir gereklilik olduğunu söylüyorum. Kulüplere rağmen görevde olduklarını dile getiriyorum. Gayet net."

"UZUN VADELİ PLANLARIMIZIN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL MEVCUT SİSTEM"

"Ben hiçbir zaman kısa vadeli şampiyonluk sözü vermedim. Sürdürülebilir ve gelecekle ilgili planlar yapma sözü verdim. Bizim 5 senelik planımızın önündeki en büyük engel mevcut sistemdir. Diğer kulüplerin de bizimle aynı şekilde hareket etme mecburiyeti var. Konuştuğumuz zaman ortak noktada buluşuyoruz. Birçok konuda sonuç almaya başladık. Galatasaray uzun vadeli planlarından vazgeçmeyecek. Bunun önündeki engeller bir şekilde kalkacak."

"İZİN VERSİNLER SEVE SEVE ANLATIRIM"

"Fatih Terim'e ne kadar ceza verilmiş, aynı hareketten başka teknik adamlara ne kadar ceza verilmiş? Karşılaştırın, bakın. Birçok kararda eşitsizlik var. İrfan Can Kahveci'nin cezası, sadece buraya çıkmama neden olmadı. Bildiklerimizi açıklarsam, yer yerinden oynar" dedim. Burası farklı bir kulüp. 6 kişinin konuştuğu şeyi kendiniz anlatamazsınız. O kişiler izin versin, anlatırım."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!