comScore

Galatasaray Galatasaray

Burak Elmas: 'Seçimde aday değilim'

16 Mayıs 2022, Pazartesi 13:59
Burak Elmas: 'Seçimde aday değilim'

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Burak Elmas, gündemde yer alan konularla ilgili basın toplantısı düzenledi.

"SEÇİMDE ADAY DEĞİLİM"
"Galatasaray Başkanı olarak karşınıza son çıkışım olacak. 11 Haziran'da yapılacak seçimde aday değilim. Bu dedikodunun önünü kapatmak adına aday olmayacağımı açıklamak istedim."

"YAŞANAN ÇİRKİNLİKLERİ ANLATACAĞIM"
"Galatasaray değerlerine hiç yakışmayan ve organize bir şekilde yapılan olağanüstü divan kuruluyla ilgili bir takım cevaplar vermek istiyorum. Ne kadar çirkin bir mücadelenin yaşandığını sizlere anlatmak istiyorum. Umarım bir gün Galatasaray başkanlık makamına zarar vermek ve erken seçim yaptırmak için illegal bahis siteleriyle iş birliği yapanlar da yargımız tarafından ortaya çıkarılır. Bununla ilgili suç duyurusunda da bulunacağım."

"TAKIM MALİYETİNİ DÜŞÜRDÜK"

"Geldiğimizde 50 milyon euro olan takım maliyetini, bu sezonun başında 27 milyon euro seviyesine indirdik. Biz Galatasaray'ın geleceğini planladık. 85 milyon TL vadesi geçmiş borç ödedik. 21 milyon TL vadesi geçmiş borçlardan indirim aldık. Sportif A.Ş'de 25 milyon euro yeni ek gelir kazandırdık. Galatasaray'ın toplam borcunu bu kadar kısa sürede yüzde 10 azalttık. Galatasaray Adası'nı tekrar ait olduğu gibi Galatasaray Spor Kulübü'ne hiçbir kiracı olmadan kazandırdık. Kemerburgaz için tüm izinleri aldık. Yeni gelen yönetim de Kemerburgaz için onayı çıkmış bir arazi bulacaktır."

"METİN ÖZTÜRK'TEN GALATASARAYLILIK ÖĞRENECEK DEĞİLİM"

"Sayın Mehmet Helvacı içimi çok acıtan bir konuşma yaptı. İnsanlar geçmişte yaptıklarını unutuyorlar. Sayın Helvacı, Ada konusunda sürecin içerisinde olmuş birisidir. Kendisinden Galatasaraylılık öğrenecek değilim. Metin Öztürk Bey, beni kayyum başkan olmakla itham etti. Galatasaray'ı hiç tanımadığını, bilmediğini göstermiştir ve benim iyi niyetimi suistimal etmiştir. Kendisi, biz seçildikten iki ay sonra "şubat ayında ibra olmaz, mayıs ayında da seçim olur" diye konuştu."

"ABDURRAHİM ALBAYRAK UTANMADAN KONUUYOR"

"Sayın Abdurrahim Albayrak'ın nasıl bir kişilik olduğunu size anlatacağım. İbra olmadıktan sonra mahkeme kararıyla iki sene Galatasaray'ı yönetmeye devam ettiler. Genç Liseli kardeşlerimizin linç edilmesine sessiz kaldılar. Bedavaya aldık denilen Oğulcan konusunda kulübü ciddi zarara uğrattılar. Bunlar hiç yaşanmamış gibi utanmadan çıkıp konuştular. Bundan sonra bunlara sessiz kalmayacağım. Sanırım ben ve arkadaşlarımla uğraşmayı bir seçim stratejisi olarak kurgulamışlar. Gereken cevabı vereceğimden şüphe olmasın. Bu oyunun Galatasaray'a verdiği zararla ilgili kimsenin endişesi olmayan insanlar buna devam edecekler. Bunun parçası olmayacağım."

"CAMPOS, GALATASARAY'DAN 1 KURUŞ ALMADI"

"Luis Campos, Galatasaray'dan herhangi bir ücret almadı. Yeni bir sistem kurduk. Maalesef bu seçim sürecinde konuşulanlar onları da şoke etti. Campos, Galatasaray'ın kasasından bugüne kadar 1 kuruş almadı."

"FATİH HOCA KONUSUNDA DOĞRU ZAMANDA DOĞRU KARARI ALDIM"

"Fatih Hoca konusunda doğru kararı, doğru zamanda verdiğimi düşünüyorum. Her ne kadar Fatih Hoca, ibrasızlık konusunda çalıştığını söylese de ben kendisini de koruma adına bu kararı almıştım. Fatih Terim'le yolların ayrılma sebebi bizim ideallerimizle, uygulama hızıyla ilgili. Galatasaray Spor Kulübü'nün merkezi ve Florya'nın iki ayrı kulüp olmuş olması sebebiyle almış olduğumuz bir karardır."

"TORRENT'İN FUTBOL BİLGİSİNE GÜVENİYORUM"

"Torrent'in karakterine ve futbol bilgisine güveniyorum. Fakat bazen doku uyuşmuyor. Rakip takımlara da bakmak lazım. Kendi dönemlerinde kaç tane teknik direktör değiştiriyorlar. Bunlar olabilir. Torrent iyi bir insan iyi bir antrenör. Biz uzun yıllar için bir sistem kurmak istedik. Torrent ile ilgili karar yeni yönetimindir. Bizden görüş isterlerse söyleriz."

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!