comScore

Galatasaray Galatasaray

Burak Elmas: 'Gedson'u isteseydik alırdık'

02 Şubat 2022, Çarşamba 12:54
Burak Elmas: 'Gedson'u isteseydik alırdık'

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da Gedson Fernandes transferiyle ilgili yaşanan gelişmeler ve oyuncunun Beşiktaş ile anlaşmasının ardından Burak Elmas açıklamalarda bulundu.

"PENA'YI BEDELSİZ OLARAK KİRALADIK"
"Şimdiye kadar 3-4 kaleciyle görüşmeler yaptık. Sezon sonuna kadar maliyeti olmadan kiralama şartı önemliydi. Muslera döndükten sonra onun arkasında beklemeyi kabul edecek biri olması da önemliydi. Okan Kocuk için Giresunspor ile görüştük ama bırakmak istemediler. Birkaç Türk kaleciyle de görüştük ama kulüpleri bırakmadı. Sonunda Pena ile anlaştık. Kaleci antrenörümüzün bildiği ve daha önce çalıştığı bir isim."

"PULGAR İLE ANLAŞTIK"

"Defansif orta saha konusunda da eksikliğimiz vardı. Bunu da Pulgar ile kapattık. Milli maçlar nedeniyle ülkesndeydi. Buraya gelmesini bekliyoruz. Kendisi hazır ve takımımıza katkı vermesini bekliyoruz."

"GOMIS, GALATASARAY'I ÇOK İSTEDİ"

"Diagne'nin sakatlığı ve Mostafa'nın Afrika Kupası'nda olması nedeniyle Gomis'i transfer ettik. Golcü transferi konusunda da alternatiflerimiz vardı ama takıma hızlı bir şekilde katkı verecek bir isim almak istedik. Gomis çok istekliydi. Galatasaray'da bitmemiş bir hikayesi olduğunu söyledi. Taraftarın sevdiği, ligimizi bilen bir oyuncu. Takıma pozitif bir etki yapacağına inanıyoruz."

"GEDSON'U İSTESEYDİK ALIRDIK"

"Görüştüğümüz oyunculardan biri de Gedson'du. Gedson'un menajerinin bize ulaşmasına gerek yok. Biz istediğimiz oyuncunun menajerine ulaşırız. Benfica bizden 1,5 milyon euro kiralama ücreti istedi. Ayrıca 7,5 milyon euro satın alma bedeli talep etti. Finansal olarak bize uygun değildi. İsteseydik alırdık ama önceliğimiz değildi. Sosyal medyada taraftarlarımızın duygularıyla oynamaya çalışan bir takım gruplar var. Bunlarla ilgili yasal işlemleri başlattık. Bazı yorumcuların hadsiz yorumlarına karşı ciddi anlamda savaş açıyoruz. Galatasaray'ın adını ağızlarına alamayacaklar."

"MENAJERLERLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK"

"Menajerleirn almış olduğu komisyonları bundan sonra açıklayacağız. Menajerlik müessesiyle ilgili açıklamalarımız olacak. İşini doğru düzgün yapan menajerler dışında kimin ne kadar komisyon aldığını herkes öğrenecek."

"BARTUĞ ELMAZ, GALATASARAY'DA KALMAK İSTEMEDİ"

"Bartuğ'un sözleşmesini son yıla bırakmamamız gerekiyordu. Bazı menajerler, genç oyunculara musallat olmuş durumda. Bunlara bir son vereceğiz. Bartuğ ve babasıyla görüştüm. Kendisi burada kalmak istemedi. Menajerler zaten onu ikna etmişti. Bartuğ, Galatasaray'ın güvendiği bir oyuncuydu ama burayı istemeyen futbolcu Galatasaray'da oynayamaz. Menajerlerle ilgili bir liste hazırlıyoruz. Gençlere musallat olan bu menajerlerle çalışan futbolcular artık kulübümüzde yer alamayacak."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!