comScore

Galatasaray Galatasaray

Bülent Korkmaz'ın unutamadığı Ali Sami Yen stadı anısı

11 Ocak 2018, Perşembe 19:05
Bülent Korkmaz'ın unutamadığı Ali Sami Yen stadı anısı

Galatasaraylı eski futbolcu Bülent Korkmaz, Ali Sami Yen stadına dair anılarını paylaştı. 

FutbolArena - Galatasaray'ın eski Ali Samiyen stadına vedanın 7. yılında sarı kırmızılı eski futbolculardan Bülent Korkmaz yaşadığı anıları, Ali Sami Yen stadının önemini beIN Sports'a anlattı. 


Galatasaray Ali Samiyen stadı ne zaman kapandı?


Galatasaray'ın Mecidiyeköy'deki eski Ali Sami Yen stadı 7 yıl önce 11 Ocak tarihinde futbolseverlere veda etmişti. Sarı Kırmızılı eski futbolculardan Bülent Korkmaz anılarını şu sözlerle paylaştı:

"3 EVİMDEN BİRİSİ METİN OKTAY TESİSLERİ, DİĞERİ ALİ SAMİYEN STADIYDI"
Benim 3 evim vardı. Ailemle beraber oturduğum ev. Metin Oktay tesisleri ve Ali Sami Yen. Orası benim için özel bir yerdir. Alt yapıda futbol oynarken orada toplanırdık küçük bir kafeterya vardı. Allah rahmet eylesin, Salih hocam çay, kahve, tost verir öyle maça giderdik. Taraftar olarak tribünlerin her köşesinde oturduk. Profesyonel takımda da oynadım. Galatasaray'ın tarihinde yaşadığı büyük mücadelenin içindeydim. Oranın koridorları, koridorda ısınmak gerçekten farklı bir his. Ben oradan her geçtiğimde stadı görüyorum. Benim için Galatasaray'ın nasıl tarihiyse, anılarla dolu bir yer. Ali Samiyen stadını hiçbir zaman unutmadım, hiçbir zaman da unutmayacağım. 

"GALATASARAY'A KIRGIN OLAMAM"

Ben sokakta yürürken, alışveriş yaparken veya tatile giderken herkesten sevgi saygıyı görüyorum. Galatasaray taraftarı veya sporu sevenlerden. Bunu bana yetiyor. Herkes aynı soruyu soruyor. Ben Galatasaray kulübüne asla kırgın olamam. Şahıslar farklı tabi. Şahıslar gelip geçici. Bizler de gelip geçiciyiz. Kulüp, tarih ve anılar hiçbir zaman silinmez. Biz de onun küçük bir parçasıyız. Öyle bir stadı benim anlatmama gerek yok. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgii tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

SON 24 SAATTE NELER YAŞANDI?

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)