comScore

Galatasaray Galatasaray

Berke Bakay, FutbolArena'ya konuştu! Galatasaray'ın ABD planı

08 Nisan 2019, Pazartesi 18:18
Berke Bakay, FutbolArena'ya konuştu! Galatasaray'ın ABD planı

Galatasaray ile işbirliğine giden Phoenix Rising Kulübünün ortaklarından olan Berke Bakay, FutbolArena'ya konuştu. Bakay, Galatasaray Kulübü eski 2. Başkanı Hamdi Yasaman'ın yeğeni olduğu ortaya çıktı.

FutbolArena Özel - Didier Drogba'nın futbol hayatına nokta koyduğu Phoenix Rising Kulübü ile iş birliği anlaşması imzalayan Galatasaray Kulübü, hem sportif hem de ticari konularda ABD pazarına açılacak. Drogba'nın İstanbul'a gelişi ve iş birliği anlaşmasının en önemli mimarı Berke Bakay'ın Galatasaray eski yöneticisi Hamdi Yasaman'ın yeğeni olduğu öğrenildi. Galatasaray ile işbirliğine giden Phoenix Rising Kulübünün ortaklarından olan Berke Bakay, FutbolArena'ya konuştu.
 

Berke Bakay kimdir?


Sarı kırmızılıların, Drogba'yı da İstanbul'a getirip imza attığı iş birliği anlaşmasının perde arkasında Galatasaraylı sürpriz bir ismin Berke Bakay olduğu ortaya çıktı. Drogba'nın forma giydiği Phoenix Rising Kulübünün ortaklarından olan Berke Bakay aynı zamanda Galatasaraylı bir aileden geliyor. Hem de tüm Galatasaraylıların yakından tanıdığı bir aileden... Phoenix Rising Kulübünün ortaklarından olan Berke Bakay'ın, Galatasaray Kulübü eski 2.Başkanı Hamdi Yasaman'ın yeğeni olduğu ortaya çıktı. 
 

Berke Bakay'dan Phoenix Rising - Galatasaray açıklaması


Galatasaray ve Phoenix Rising Kulübü arasında yapılan bu anlaşma ile futbol okulları projesi de devreye girecek. Amerika USL Liginde mücadele eden Phoenix Rising Kulübünün Amerika'da 2 şehirde toplam 9 bin öğrencili okulunun yer aldığı Galatasaray'a iletildi.

YETENEKLİ FUTBOLCULAR GALATASARAY'A GELECEK
Galatasaray'ın isminin de bu programa dahil edileceği ve bu okullarda yetenekli görülen oyuncuların da 2-3 haftalık programlarla Türkiye'ye getirilmesi planlandı. Ortak futbol, spor okulları projesi ile birlikte oyuncu değişim sistemi de devreye sokulacak.

"GALATASARAY BİR DÜNYA MARKASI"

Bu konuda Phonenix Rising Kulübünün Başkanı ve ana ortağı Berke Bakay anlaşma ile alakalı "Galatasaray bir dünya markası. Ve Amerika'da çok önemli, büyük bir pazar. Amerika'da birçok insanın Avrupa'da tuttuğu, gönül verdiği ikinci bir takımı var. Galatasaray'ın Amerika'ya açılmasında, Galatasaray'ın isminin orada daha da yaygınlaşmasına yardımcı olacağız" dedi.
 

Phoenix Rising nerenin kulübü? Phoenix Rising'in başarıları


Galatasaray, kulübün Amerika'daki reklamı, ürün satışı ve spor okulu gibi amaçlarla Phoenix Rising anlaşmasını gerçekleştirdi. Didier Drogba'nın yardımlarıyla gelişen ortaklık, kulüplerin resmi sitelerinden açıklandı. Bir ABD kulübü olan Phoenix Rising, 2014 yılından beri faaliyet gösteriyor. Phoenix merkezli profesyonel bir futbol takımı olan Phoenix Rising Football Club,  2014 yılında Arizona United Futbol Kulübü adıyla kurulmuştu. 6,200 seyirci kapasiteli Arizona Field Tempe'de maçlarını oynayan Phoenix Rising, ABD'nin ikinci ligi USL Championship'te mücadele ediyor. Didier Drogba'nın transferiyle adını duyuran Phoenix Rising, kısa tarihinde henüz dikkat çeken bir başarıya ulaşamadı. Phoenix Rising FC, ilk 3 haftası geride kalan ligde 3 beraberlik elde etti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)