comScore

Galatasaray Galatasaray

Benfica ve Galatasaray'dan ortak talep: "VAR odası görüşmeleri"

18 Aralık 2018, Salı 20:05
Benfica ve Galatasaray'dan ortak talep:

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Benfica, VAR sistemine rağmen son dönemde yapılan hakem hatalarından dolayı VAR odasıyla yapılan görüşmelerin açıklanmasını talep etti. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Benfica'dan VAR sistemine isyan! Benfica kulübü VAR sisteminde gelişen teknolojiye rağmen hataların daha sık arttığı ve görüntü sayısının fazlalığına rağmen 9 ciddi hatanın olduğunu vurguladı. 

Portekiz basınında O Jogo'nun haberine göre, Benfica kulübü tarafından yapılan açıklamada "VAR sistemi büyük bir teknoloji. Büyük bir yatırım. Elimizde daha fazla görüntü ve kamera var. Ancak buna rağmen hatalar azalacağına daha fazla artıyor. 9 ciddi hata var. Bunların düzeltilmesi gerekiyor. Ayrıca hakemlerin VAR odasıyla yaptıkları görüşmenin açıklanması için başvuruda bulunduk. Bunların açıklanması gerekiyor." dedi. 
Benfica'nın bu açıklaması akıllara Abdurrahim Albayrak'ı getirdi. Hatırlanacağı üzere 1-1 berabere biten Galatasaray - Atiker Konyaspor maçının ardından Abdurrahim Albayrak, son dakikadaki penaltı pozisyonu hakkında "VAR odasıyla neler konuşuldu? Bunun açıklanmasını istiyoruz." demişti. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.