comScore

Galatasaray Galatasaray

Benfica maçı öncesi Galatasaray'ı örnek gösterdiler

25 Şubat 2019, Pazartesi 17:53
Benfica maçı öncesi Galatasaray'ı örnek gösterdiler

Chaves Teknik Direktörü Tiago Fernandes, Benfica ile oynayacakları maç öncesinde Galatasaray'ı örnek gösterdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Portekiz Ligi'nde Benfica ile karşılaşacak olan Chaves'in teknik direktörü Tiago Fernandes, oynayacakları bu zorlu maç öncesinde rakiplerinden bahsederek UEFA Avrupa Ligi'nde Galatasaray ile berabere kaldıkları maçı hatırlattı. 

Chaves Teknik Direktörü Tiago Fernandes, Record'a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
Daha önce kalitemizi üst düzey takımlara karşı gösterdik. Benfica da bütçesi büyük bir takım. Bruno Lage ile çıkışa geçtiler ama unutulmaması gereken ir şey var. Benfica, Porto ve Galatasaray'ı yenemedi. Dolayısıyla yenilmez bir takım değiller. Benfica'yı durdurmak için kollektif futbolumuza bağlı kalmalıyız.

FATİH TERİM'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
 

Galatasaray Haberleri: Benfica - Galatasaray maçı manşetleri


Correio da Manha Gazetesi'nin manşetinde "Kartallar her zaman daha tehlikeliydi ve Galatasaray'ı kontrol altına alarak turu geçti" manşeti atıldı. Haberde Galatasaray'ın 2 gol bulma zorunluluğu olmasına rağmen Benfica kalesinde fazla tehlike yaratamadığı belirtildi. O Jogo Gazetesi'nde Benfica'nın UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna devam eden tek Portekiz temsilcisi olduğunun altı çizilirken, "Benfica, Galatasaray karşısında hata yapmadı" ifadeleri kullanıldı.

"KARTALLAR TURU GEÇTİ"

İspanyol Sport Gazetesi, "Benfica sahasında gol atamamasına rağmen Galatasaray'ı eledi" manşetini atarak Portekiz ekibinin son 16 turuna yükseldiğini duyurdu. ZAP adlı Portekiz spor sitesinde, "Kartallar turu geçti" başlığıyla Benfica'nın rakibine gol izni vermeden turugeçtiği kaydedildi.  


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"