comScore

Galatasaray Galatasaray

beIN Sports'tan Galatasaray'a ödül bildirimi yapıldı mı?

03 Mayıs 2019, Cuma 09:53
beIN Sports'tan Galatasaray'a ödül bildirimi yapıldı mı?

beIN Sports ve TFF'nin ortaklaşa düzenlediği Futbolun Süperleri ödül töreninde Galaatsaray'a hiçbir ödül verilmemesi tartışma yarattı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışı devam ederken beIN Sports ve TFF'nin ortaklaşa düzenlediği Futbolun Süperleri ödül töreni tartışmaları da beraberinde getirdi. Törende Galatasaray'a ödül verilmemesi üzerine sosyal medyada taraftarlar da yayıncı kuruluşa tepki gösterdi. Sarı kırmızılı yönetimin törene katılmama kararının ardından beIN Sports'un ödüllerde değişiklik yaptığı iddia edilmişti. FutbolArena bu iddianın perde arkasını araştırdı. 
 

Galatasaray Haberleri: beIN Sports, Galatasaray'a ödül verileceğini kulübe bildirdi mi?


Galatasaray'ın ödül törenine katılmama kararı alması nedeniyle yayıncı kuruluşun verilecek ödüllerde değişiklik yaptığı iddia edilmişti.

Galatasaray'a ödül verileceği yönünde yayıncı kuruluştan sarı kırmızılı kulübe bir bilgi verilmediği öğrenildi. Sarı kırmızılı kulübe sadece ödül törenine davet için bildirim yapıldı. Herhangi bir futbolcunun veya Fatih Terim'in ödüle hak kazanıp kazanmadığı konusunda bilgi verilmedi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Fatih Terim de ödül kazanılmış olsa da son dönemde yaşananlar nedeniyle törene katılmama kararı aldı.
Son 2 sezon ödül alan ödül alan futbolcu/teknik direktör sayıları

Geçen sezon:
Galatasaray: 5
Beşiktaş: 4
Medipol Başakşehir: 2
Fenerbahçe: 1
Trabzonspor: 1

Bu sezon: 
Medipol Başakşehir: 5
Beşiktaş: 5
Fenerbahçe: 1
Trabzonspor: 0
Galatasaray: 0
 

Galatasaray ödül törenine neden katılmadı?


Türkiye futbol ailesinin bir araya geleceği toplantıya en önemli aktörlerden biri olan Galatasaray Kulübü katılmama kararı aldı. Özellikle son aylarda aldığı cezalar, hakem hataları, yönetiminden ve yayıncı kuruluşun sosyal medyadan yayınlanan videoyu telif hakkı nedeniyle yayından kaldırmasından rahatsız olan Galatasaray Kulübü'nün bu durumu protesto etmek adına yarın düzenlenecek geceye katılmadı. Teknik direktör Fatih Terim de aynı nedenlerden dolayı geceye katılmayacağını bildirdi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)