comScore

Galatasaray Galatasaray

(beIN Sports) : "Okan Kocuk'un topu tutma süresi 18.48 saniye

22 Haziran 2020, Pazartesi 01:12
(beIN Sports) :

Galatasaray - Gaziantep FK maçında Okan Kocuk'un 6 saniyeyi ihlal etmesi gerekçesiyle Alper Ulusoy'un verdiği en direkt serbest vuruşta neler yaşandı? Okan Kocuk kaç saniye topu elinde tuttu? Gelişmeler. 

FutbolArena - Galatasaray - Gaziantep FK Süper Lig 28. haftasında oynanan mücadelenin son saniyelerinde kaleci Okan Kucuk'un 6 saniye kuralını ihlal etmesi gerekçesiyle verilen en direkt serbest vuruşa Galatasaray cephesinden büyük tepki geldi. 
beIN Sports rejisinde Galatasaray kalecisi Okan Kocuk'un topu 18.48 saniye ceza sahası içinde topu eliyle tuttuğu tespit edildi. 
beIN Sports hakem yorumcusu Deniz Çoban ise pozisyonla ilgili olarak şu değerlendirmeleri yaptı:

"Ben en son 13-14 sene önce 1. lig maçında çalmıştım. Gözlemciden ağır eleştiri gelmişti. Onun dışında hatırlamıyorum. Dünya ve Türkiye'de uygulanmış bir kural değil. Alper Ulusoy kural kitabına göre doğru. Oyun kurallarına göre kalecinin 6 saniye içinde topu elinden çıkarması lazım. Oyun kontrolü açısından sıkıntılı bir karar. Bugüne kadar verilmiş bir karar değil." 

FATİH TERİM 6 SANİYE KURALI HAKKINDA NE SÖYLEDİ?

Türkiye'de en son ne zaman 6 saniye kuralı çalındı bilmiyorum. Bunları yaratmanın, futbolu dengesiyle oynamanın kimseye yararı olmaz. Galatasaray kaybeder, kaybederken tebrik eder, kazanır. Bunlar önemli değil. Sadece kınama deklarasyonlarıyla olmuyor demek ki. Oğuz Sarvan ile Ünsal Çimen, bunları mı anlattılar? Dünyada artık çalınmayan, Türkiye'de 10 senedir çalınmayan 6 saniye kuralını çalmanın, futbolun dengesiyle oynamanın kimseye yararı olmaz!

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!