comScore

Galatasaray Galatasaray

Behzat Uygur'dan FutbolArena'ya Galatasaray sözleri

12 Şubat 2019, Salı 21:28
Behzat Uygur'dan FutbolArena'ya Galatasaray sözleri

Galatasaray taraftarlığı ile bilinen ünlü sanatçı Behzat Uygur, FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Özel - Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Behzat Uygur, FutbolArena mikrofonlarına özel açıklamalar yaptı. Galatasaray taraftarlarlığı ile bilinen Behzat Uygur, sarı kırmızılı takımdaki son gelişmeleri yorumladı.
 

Behzat Uygur'un Galatasaray açıklamaları


Yabancı kuralı hakkında yapılan spekülasyonları eleştiren Behzat Uygur, "Yabancı konusundan gına geldi. Futbola yabancı olan insanların Türk futbolundan uzaklaştırılmaları gerekiyor. Bir takım iyi yabancı transferler yapınca birden bire yabancı kuralı gündeme geliyor. Amigo gibi konuşan spor yorumcuları var. Bana teklif geliyor ama ben taraflıyım, Galatasaray taraftarıyım." ifadelerini kullandı.

"KAÇ TANESİ İSTİKLAL MARŞI OKURSA KABUL GÖRECEK?"

İstiklal Marşı üzerinden Galatasaray'a gelen eleştirilere tepki gösteren Behzat Uygur, "Diyorlar ki, Galatasaraylı 11 futbolcu İstiklal Marşını okuyamaz. Bu mu tartışılacak? Galatasaray, UEFA Kupası şampiyonu olurken oradaki yabancıların katkısını unutacak mıyız? Fenerbahçe'de Alex gibi bir adamın o takıma katkısını unutacak mıyız? Kaç Türk futbolcu İstiklal Marşı okursa kabul görecek? İngiltere'de tüm futbolcular milli marşı okuyor mu? Chelsea'de benim bildiğim kadarıyla neredeyse İngiliz futbolcu yok. Bence altyapılarına güveniyorlarsa ve yürekleri yetiyorlarsa yabancı transferini tamamen yasaklasınlar. Teknik adam dahil olmak üzere yasaklansın. Hatta Türkiye'ye yabancı sporcu sokmasınlar. Ülkemizi başarıyla temsil eden atletlerimiz var. Diğer spor branşlarında çok değerli isimler var. Bunlar orada İstiklal Marşımızı çaldırıyorlar, Türk bayrağını göndere çektiriyorlar. Çok yürekleri yetiyorsa tamamını yasaklasınlar, sadece Türk sporcu yetiştirsinler." yorumunu yaptı.

"İSMAİL ÇİPE EFSANE OLACAK"

Türkiye'de altyapı sorunu olduğu görüşüne katılmayan Behzat Uygur, "Mesela Galatasaray'ın altyapısının çok iyi olduğunu, çok değerli futbolcular çıkacağanı ve kulübün bu konuda da başarılı olacağını söyleyebilirim. O da yetmez, bu sefer altyapıdan futbolcuyu yasaklarlar. Ozan Kabak nasıl yetişti? Yunus Akgün nereden çıktı? Mesela Muslera'nın arkasında İsmail Çipe diye bir kalecimiz var. Türk futbolunun efsane kalecilerinden biri olacak. Trabzonspor'da oynayan gençler nereden çıktı? Ünal hocayı tebrik ederim, genç kaleci Arda'yı Galatasaray maçında oynattı. Peki şu anda yabancı futbolcular da yok mu? Ben anlamıyorum. Bazı kriterler getirilebilir bunu anlayabilirim ama TFF'den biri çıkıp yabancı yasaklansın diyor, oradan bir yorumcu çıkıp Galatasaray'ın 11'i İstiklal Marşı'nı okuyamıyor diyor. Türk futbolunun haline bakar mısınız?" dedi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)