comScore

Galatasaray Galatasaray

Başakşehir'den Abdurrahim Albayrak açıklaması! 'Takipçisi olacağız'

10 Eylül 2019, Salı 14:22
Başakşehir'den Abdurrahim Albayrak açıklaması! 'Takipçisi olacağız'

Medipol Başakşehir, Göksel Gümüşdağ'ın başvurusu üzerine 5 bin TL para cezası alan Abdurrahim Albayrak hakkında açıklama yayınladı.

FutbolArena - Medipol Başakşehir, Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'a verilen para cezasıyla ilgili açıklama yaptı. Albayrak, "Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım" açıklaması nedeniyle 5 bin TL para cezası almıştı.
 

Başakşehir'den Abdurrahim Albayrak sözleri


"Kulübümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin ‘Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma' eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı Kanun'a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur. Bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca verilen karar ile, ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 TL idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

"HÜKÜM KAYITLARA GEÇMİŞTİR"
İlgili yönetici, hatırlanacağı üzere “Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım” demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. İlgili yönetici, kendisini suçlu bulan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir.

"SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz.

Kamuoyuna saygıyla sunarız".

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)