comScore

Galatasaray Galatasaray

Barış Falay, FutbolArena'ya konuştu! Galatasaray ve Ali Palabıyık

17 Nisan 2019, Çarşamba 21:22
Barış Falay, FutbolArena'ya konuştu! Galatasaray ve Ali Palabıyık

Ünlü oyuncu ve tiyatro sanatçısı Barış Falay, FutbolArena'ya samimi açıklamalarda bulundu. Galatasaray taraftarlığını anlatan Barış Falay, Fenerbahçe derbisinden sonra hakem Ali Palabıyık'ın yönetimine değindi.

FutbolArena Özel - Ünlü oyuncu ve tiyatro sanatçısı Barış Falay, muhabirimiz Kevser İme Şahin ile keyifli bir röportaj yaptı. "Sülalece Galatasaraylıyız" açıklamasıyla dikkat çeken Barış Falay, Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde yaşananlar ve sarı kırmızılı takım hakkında samimi açıklamalar yaptı.
 

Barış Falay, Fenerbahçe - Galatasaray derbisi ve Ali Palabıyık açıklamaları


Galatasaray taraftarlığına değinen Barış Falay, "Çocukluktan başladı. Sülalece Galatasaraylıyız. Babamın görevi nedeniyle ben çocukken Diyarbakır'daydık. Diyarbakır ile Galatasaray'ın maçına gitmiştik. Galatasaray'ın golünde babamın beni nasıl havaya fırlattığını hiç unutmuyorum. O heyecan galiba hep içimde kaldı. Büyüyünce Galatasaray'ın felsefesini ve hayata yaklaşımını kendimle buluşturdum." dedi.

FATİH TERİM SÖZLERİ
Galatasaray hocası Fatih Terim'in jest ve mimiklerini oyunculuk açısından değerlendiren Barış Falay, "Herkes oyuncu olabilir. Bu seçmek ve emek harcamak ile ilgili. Oyunculuk teninin altında saklı olan her şeyi ortak dünyaya aktarma işidir. Ama ben Fatih Terim'in teknik direktör olarak kalmasını tercih ederim." ifadelerini kullandı. 

Ünlü oyuncu Barış Falay, Türkiye'ye gelen en büyük futbolcu sorusuna ise, "Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu Hagi'ydi. UEFA Kupası 11'i Türkiye'nin gelmiş geşmiş en iyi 11'lerinden biriydi. " cevabını verdi."ALİ PALABIYIK KEŞKE VAR'A BAKSAYDI"

Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde hakem Ali Palabıyık'ın yönetimini yorumlayan Barış Falay, "Derbiyi izledim. Bence tartışılacak tarafı yoktu. Her şey çok ortadaydı. Keşke VAR'a bakmayı tercih etseydi. Kendi hayatıyla ilgili daha iyi bir dönüt alacaktı diye inanıyorum. Onu orada ne VAR'a gitmemeye götürdü, bilmiyorum. Herkes gibi ben de merak ediyorum ama çok tartışmalı kararlar var. Bunlar hangi takıma olursa olsun tat kaçırıyor. Türkiye'deki hiçbir kulübe bunların yaşatılmamasını diliyorum." dedi.

"GALATASARAY'IN YENEMEME SEBEBİ PSİKOLOJİK DEĞİLDİ"

"Sizce neden Galatasaray, Kadıköy'de Fenerbahçe'yi yenemiyor?" sorusunu yanıtlayan Barış Falay, "Valla son maça bakarsak nedeni çok psikolojik değildi. Yenememe sebebi çok ortadaydı. Yenemiyor demek yerine başka bir tanımla bulmak lazım. Hakemleri de çok rencide etmemek gerek. Sanıyorum hakemler maç hangi takımın evindeyse ona meyilli davranıyor. Gönül ister ki adalet olsun. Kim hak ediyorsa o alsın." dedi.

"GALATASARAYLI HER ZAMAN ŞAMPİYONLUK HİSSİ YAŞAR"

"Unutamadığınız bir sezon var mı?" sorusunu yanıtlayan Barış Falay, "Galatasaray taraftarı olarak şükür, unutamadığımız çok sezon var. Çocuğu olan arkadaşlarıma söylüyorum. Bence çocuklarınızı Galatasaraylı yapın, daha mutlu ve huzurlu yaşar diyorum. Üst üste 4 sene şampiyon olup UEFA Kupası'nı kaldırdığımız sezonlar dahil. Galatasaray sağolsun şampiyonluk özlemini uzun aralıklarla yaşatmıyor. Keyfim yerinde. Galatasaraylılar her zaman bu sene şampiyon oluruz hissini yaşarlar. Çünkü Galatasaray böyle büyük bir takımdır. Bu sezon göreceğiz." yorumunu yaptı."KENAN İMİRZALIOĞLU SAĞLAM GALATASARAYLIDIR"

Fanatik oyuncular hakkında konuşan Barış Falay, "Kenan İmirzalıoğlu sağlam Galatasaraylıdır. Fenerbahçe'den de örnek vereyim. Sarp Akkaya fanatik bir Fenerbahçelidir. Fanatizmin tam kavram karşılığını soruyorsanız, şükür ki ben hiçbir oyuncu arkadaşımı fanatik olarak nitelendirmek istemem. Setlerde tatlı tatlı atıştığımız oyuncu arkadaşlarımız oluyor." dedi.

BU İSİMLER SİZİN İÇİN NE İFADE EDİYOR?

Arda Turan - "Galatasaray'da yetişmiş, Galatasaray'ın evladı olan, benim de tanıdığım, sevdiğim bir kardeşim."

Sneijder - "Tanışma şerefine eriştim. Memleketini çok severim. Hollandalı futbolcuları seviyorum. Sıcak ve samimidir. Galatasaray taraftarı olarak bizim gönlümüzü hep kabartmıştır."

Rıdvan Dilmen - "Türk futboluna imza atmış en önemli karakterlerden biri. Yorumlarıyla zaman zaman biz Galatasaraylıları kızdırıyor olsa da son maçtan sonra Rıdvan Dilmen'in yorumunu objektif yaptığını düşünüyorum."

Tugay Kerimoğlu - "Kaptan derim ben ona. İsmini Avrupa'da duyurmuş, göğsümüzü kabartmış çok önemli bir isim. Ayrıca arkadaşlığı ve dostluğunu da severim. Tanışma şerefine nail oldum."

Son dakika Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!