comScore

Galatasaray Galatasaray

Bafetimbi Gomis: "Galatasaray'dan para için ayrıldım"

12 Mayıs 2019, Pazar 15:05
Bafetimbi Gomis:

Galatasaray'dan ayrılarak Al Hilal'e transfer olan Bafetimbi Gomis, Fransız basınına verdiği röportajda para için Suudi Arabistan'a gittiğini itiraf etti.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'da rekorlar kırarak sarı kırmızılı taraftarların gönlünde taht kuran Bafetimbi Gomis, Suudi Arabistan'daki Al Hilal kariyerinden bahsetti.
 

Bafetimbi Gomis Galatasaray'dan neden ayrıldı?


Fransız basınında Le Parisien sitesine röportaj veren Bafetimbi Gomis, "Al Hilal, Asya'nın en iyi kulüplerinden biri. Buraya şampiyonluk yaşamak için geldim. Galatasaray'da maddi sıkıntılar yaşanıyordu. Bu durumda olmak da istemiyordum. Para kazanabileceğim bir kulübe gelmek istedim." dedi.

Sözlerinin devamında, "Marsilya'dan Galatasaray'a giderken anlaşmazlık yaşamadım. Anlaşabilirdik ama eğer kalsaydım Galatasaray'da gol kralı olarak Süper Lig'de şampiyonluk yaşayamazdım.  Kariyerimin en iyi sezonuydu. Türkiye bana futbolu sevdirdi. Kesinlikle doğru bir seçim yaptım." ifadelerini kullandı.
GALATASARAY'A GOMİS'DEN KÖTÜ HABER

Öte yandan Al Hilal Kulübünün, hafta başında Galatasaray ile temasa geçtiği ve 2 milyon euroluk ödemenin gecikme sebebi olarak Suudi Arabistan Spor Bakanlığı'ndan alacaklarını tahsil etmeyi beklediklerini belirtti. Al Hilal Kulübüne, Spor Bakanlığı'ndan alacaklarının ödendiği ve Suudi Arabistan ekibinin Gomis'in 2 milyon euro olan son transfer taksitini önümüzdeki hafta yatıracağı öğrenildi. FIFA'ya başvuran Galatasaray'da kısa sürede sonuca ulaşılması ve bu gelişme yüzleri güldürdü.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"