comScore

Galatasaray Galatasaray

Bafetimbi Gomis: 'Fatih Terim bizim için bir baba gibi'

08 Mart 2018, Perşembe 09:35

Galatasaray'ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis, teknik direktör Fatih Terim ile ilgili övgüler dizerken Galatasaray ve Türk futboluyla ilgili konuştu.

FutbolArena - Galatasaray'ın Fransız gol makinesi Bafetimbi Gomis, önemli açıklamalarda bulundu. Bein Sports'a konuşan yıldız oyuncu Bafetimbi Gomis, Süper Lig ile ilgili izlenimlerinden Fatih Terim'e kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Bafetimbi Gomis, kendisine Türkiye'de olan güvenin işini kolaylaştırdığını söyledi. Gomis, Fatih Terim'e de övgülerde bulundu.


Bafetimbi Gomis'in Fatih Terim ile ilgili sözleri


Spor Toto Süper Lig hakkındaki izlenimlerin neler?
Burada yaptığım etkili başlangıcı Türkiye'deki ortama hızlı alışmama bağlıyorum. Çok büyük ve tarihi bir Türk kulübündeyim. Tutkulu ve Avrupa'nın eşsiz takımlarından birisi. Burada bana olan güven de işleri kolay idare etmemi sağladı. Takım olarak da benim için iyi olan oyun oynandığında, Karabükspor maçı gibi elimden gelenin en iyisini yapıyorum.

Daha önce Fransa ve İngiltere'de oynadın. Fransa ve Türkiye liglerinin arasındaki farklar ne?

Bence her ligin kendine has özellikleri var ama Türkiye gerçekten tahmin edilenden çok çok iyi bir lig. İyi bir yapı var ve yeni gelen isimlerden de faydalanıyorlar. Tutkulu bir ortam, çok yetenekli oyuncular ve rekabetçi bir yer. Bu sezon Avrupa kulvarında da başarılılar. Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş son 16 takım arasına kaldı. Fransa'da yalnızca PSG bunu yapabildi. Monaco karşısında Beşiktaş'ın ne kadar iyi ve güçlü bir ekip olduğunu Şampiyonlar Ligi arenasında gördük.

Şu anda yer aldığın takımın başında çok büyük bir antrenör var. Fatih Terim hakkında neler söylersin, onunla çalışmak nasıl?

Fatih Terim ligi çok iyi tanıyan ve bizim için kolayklaştıran birisi. Bize sürekli güven veren bu ekiple en iyi neyin yapılacağını bilen birisi. Bir Türk kulübüyle Avrupa kupası kazandı ve Türk futbol tarihinde en bilinen antrenör. Ancak buraya geldiğimde adaptasyonumu sağlayan ve beni lige alıştıran Igor Tudor'u da unutmuyorum. Ancak Fatih Terim'in gelişi ile deyim yerindeyse adeta şarj olduk. O bizim için bir baba gibi. Bugünkü halimde katkısı oldu ve performansımı korumam sağladı. Herkesin önünde ona teşekkür etmek istiyorum ve umarım sezon sonunda onunla şampiyonluğu kazanırız.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.