comScore

Galatasaray Galatasaray

Babel'den Galatasaray itirafı: "Takımın performansı..."

07 Şubat 2020, Cuma 18:39
Babel'den Galatasaray itirafı:

Ryan Babel, Hollanda basınına geniş bir röportaj verdi. Tecrübeli futbolcu Galatasaray'da geçirdiği sezonun ilk yarısına dair de önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'dan ara transfer döneminde Ajax'a kiralanan Ryan Babel, Hollanda basınına konuştu. 

"AİLEM İSTANBUL'DA KALDI"
Ailem İstanbul'da kaldı. Ancak her gün konuşuyoruz. Tabi ki insan ailesinin yanında olmak ister ama şu durumda çocuklarımın devam eden okulu var. Şu anda en doğru karar onların İstanbul'da kalması. 

"GALATASARAY'DAKİ TAKIMIN PERFORMANSI ÖZGÜVENİMİ ETKİLEMEYE BAŞLADI"

Ajax'a transferim benim için önemliydi. Galatasaray'da her zaman oynadım ama benim için çok zor bir sezon oldu. Takımın performansı da benim formumu ve özgüvenimi etkilemeye başladı. Ajax'a gitmem verebileceğim en doğru karardı. Bu transfer Galatasaray'a finansal anlamda katkı sağladı. Aynı zamanda Ajax sakatlıklardan dolayı hücum oyuncusu arıyordu. Euro 2020 yolunda benim için ideal bir adım. 

"LİVERPOOL DÖNEMİ BANA DERS OLDU"

İngiltere'de harika bir deneyim geçirdim. Orada tanıştığım insanlarla hala iyi bir ilişkim var. Ben bir futbol göçebesiyim. Tüm Avrupa'yı dolaştım. Ancak Liverpool'la 5 yıllık sözleşme imzaladıktan sonra bir daha hiçbir yerde bu tarz uzun vadeli sözleşmeler yapmadım. Çünkü Liverpool'da üçüncü senemde bazı şeylerin aniden değişebileceğini gördüm. Sonuç Kiralanmama izin verilmedi. Çünkü Liverpool'dan başka bir kulüpte iyi performans sergileyeceğimden korkuyorlardı. Sonuç itibariyle son 2 yılımda az oynadım ve İngiltere dışında kariyerime devam etmek istedim. Bu bana ders olmuştu. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"