comScore

Galatasaray Galatasaray

Babel'den çarpıcı itiraf: 'Eğer Galatasaray'da kalsaydım...'

17 Ocak 2020, Cuma 22:42
Babel'den çarpıcı itiraf: 'Eğer Galatasaray'da kalsaydım...'

Ryan Babel, Hollanda basınına verdiği röportajda Galatasaray'daki performansını değerlendirdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın sezon sonuna kadar Ajax'a kiraladığı Ryan Babel, Hollanda basınına konuştu. Sarı kırmızılı takımda kaldığı sürece milli takıma seçilememe riski olduğunu söyleyen Babel, bu yüzden riske girmek istemediğini vurguladı. 

"KÖTÜ DEĞİLDİ AMA İYİ DE DEĞİLDİ"
Ryan Babel yaptığı açıklamada, "Galatasaray'daki dönemim çok kötü gitmedi ama çok iyi de gitmedi. Eğer kalırsam Hollanda milli takımında daha az forma şansı bulacağımı hissettim ve risk almak istemedim."

Her zaman bir Ajax taraftarı olarak kaldığını söyleyen Babel, "Her zaman Ajax taraftarı olarak kaldım. Burada elimden gelenin en iyisini yapmak için mücadele edeceğim." ifadelerini kullandı. 

"BU TRANSFER HERKES İÇİN İYİ OLDU"

Bu transfer herkes için iyi oldu. Galatasaray da şimdi bonservis ödeyebilecek. Keza Ajax için de fırsat. Euro 2020'de olmak istiyorum. Son turnuvam olabilir. Eğer Galatasaray'da kalsaydım bu şansı kaybedeceğimi hissettim. Galatasaray'da bazen saha içinde Frenkie de Jong'un alışık olduğu bir pozisyonda top almak zorunda kalıyordum. Bu da benim alışık olmadığım mevki. 
 


Galatasaray Haberleri: Babel'in Ajax'a transferi KAP açıklaması


Galatasaray kulübü KAP'a yaptığı açıklamada Ryan Babel'in 1.550.000 euro kiralama edeliyle sezon sonuna kadar Ajax'a kiralandığını duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada, "Profesyonel Futbolcumuz Ryan Guno Babel'in 2019-2020 sezonu sonuna kadar geçici transferi konusunda AFC Ajax NV Kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre AFC Ajax NV Kulübü, Şirketimize net 1.550.000 Euro geçici transfer (kiralama) bedeli ödeyecektir." ifadelerine yer verildi. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu(27 Şubat 2020)