comScore

Galatasaray Galatasaray

Avrupa'da ligler ne zaman başlayacak? FIFA'dan açıklama

28 Nisan 2020, Salı 19:01
Avrupa'da ligler ne zaman başlayacak? FIFA'dan açıklama

FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Michel D'Hooghe, liglerin yaz sonuna kadar oynanmaması gerektiğini açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Fransa ve Hollanda'da liglerin sona erdirilmesinin ardından FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Michel D'Hooghe şok bir açıklamada bulundu. Başta Almanya olmak üzere başlama hazırlığındaki ülkelere seslenen Michel D'Hooghe, salgının ikinci dalgası konusunda uyardı.
 

Ligler ne zaman başlayacak?


Bundesliga'da liglerin yeniden başlaması gündeme gelirken, İtalya'da grup idmanlarına dönülmesi konuşulmaya başladı. Türkiye'de ise Haziran ayı işaret edilirken, Fransa ve Hollanda sezonların devam etmeyeceğini duyurdu.

"FUTBOL YAZ SONUNA KADAR OLMAMALI"
Futbola dönmeye hazırlanan ülkeleri uyaran FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Michel D'Hooghe,  liglerin yaz sonuna kadar oynanmaması gerektiğini açıkladı.

Daily Telegraph'ın haberine göre Michel D'Hooghe açıklamasında, "Ligler yaz sonuna kadar oynanmamalı. Futbol, salgının ikinci ölümcül dalgasına neden olabilir. Birçok ülkenin seyircili ya da seyircisiz futbol oynatmayı düşündüklerini duydum. Herkes şu an için çok dikkatli olmalı. Sezona Eylül ayında başlayabilirse doğru bir karar olur" ifadelerini kullandı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!
 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!