comScore

Galatasaray Galatasaray

Ata Demirer'in Galatasaray sevgisi! Bu sözlerle anlattı

09 Şubat 2018, Cuma 00:48
Ata Demirer'in Galatasaray sevgisi! Bu sözlerle anlattı

Ünlü oyuncu, komedyen ve senarist Ata Demirer, Mehmet Demirkol ve Irmak Kazuk'un önderlik ettiği "Ciddiyetten Uzak" programının konuğu oldu. 

FutbolArena - Galatasaray taraftarı olan ünlü oyuncu, komedyen ve senarist Ata Demirer, Mehmet Demirkol ve Irmak Kazuk'un youtube üzerinden yayınladıkları "Ciddiyetten Uzak." programına konuk oldu. Galatasaray ve futbola dair Ata Demirer ile son derece keyifli bir sohbet gerçekleşti. 

"GALATASARAY'IN RENKLERİNE AŞIĞIM"
Yellow Friday kampanyasında GS Store'dan baya bir şey aldım. Canımız feda ya! Seviyoruz. Aşığım sarı kırmızılı renklere. Aslında ben Bursalıyım. Ailem hep Bursalı. Bir gün yazlıktaydık. Cüneyt Tanman'ın fotoğrafını gördüm elinde kupayla. Galatasaray Türkiye Kupası'nı kazanmış. Hoşuma gitti o fotoğraf. Sonra mahalleden bir ağabey Bursaspor - Galatasaray maçına götürdüler beni. Prekaziler falan oynuyor. Sarı Kırmızı renklere çarpıldık. Yıldırım aşkı. "FATİH TERİM - ARDA KAVGASINA ÜZÜLDÜM"

Fatih Terim ile Arda'yı yakından tanıyorum. Olanlara üzüldüm. Detayları bilmediğim için sadece üzüldüm. Arda, Başakşehir'e gittiği için de üzüldüm. Aşırı Galatasaraylı Arda. Galatasaray'dan başka bir kulüpte gördüğüm zaman tuhaf oluyorum. Bence yurt dışında devam etse daha iyi olurdu. 

ATA DEMİRER, FATİH TERİM'İ BU SÖZLERLE ANLATTI

Güçlü figür meselesi doğru. Güçlü figürü yaratan bir alt yapı var. Bazı başarılarla o figüre ulaşıyorsun. En basit mantık Kayserispor maçı. Tudor olsaydı o maçı Galatasaray vermişti. Fatih Terim ne yaptı? 3 tane birden adam oyuna aldı ve karşı tarafın nefesini kesti. Oyuncu değişiklikleri konusunda çok rahatız. Şimdi bakın. Denayer'i hangi göndereceklerdi? Geçen maçın en iyilerinden biri. Bak Donk başladı. Selçuk başladı. Denayer'e top geldiği zaman ayakkabımı fırlatıyordum ben. Sol bek oynatıyordunuz. Fatih Terim ile hemen toparlardı kendisini. İşte biz buna Fatih Terim diyoruz. RONALDO MU? MESSİ Mİ?

Ronaldo. Oyunu böyle paramparça edeceğini hissedersin ya, aynısı Ronaldo'da var. Neden Messi değil? Belki bu seksle ilgili bir şeydir. Messi sinsi ya. Fare gibi adam. Seviyoruz ama sinsi yani. Ronaldo hayvan gibi. Faşo bir görüntü, asker gibi kalıp. İki ayak acayip çalışıyor ve kafa toplarında Messi'den iyi. 

"OZAN TUFAN'I FİZİK OLARAK BENZETİYORLAR"

Ata Demirer, Fenerbahçeli Ozan Tufan'la ilgili gelen bir soruya ise, "Ozan Tufan'ı fizik olarak benzetiyorlar. Kaderi benzemesin." (gülüyor) diyerek yorumladı. 
 

Ata Demirer kimdir, hangi takımı tutuyor?


Ünlü komedyen Ata Demirer, 6 Temmuz 1972'de Bursa'da dünyaya geldi.

Daha küçük yaşlarda müziğe olan yeteneğini keşfetti. Ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde okuduktan sonra son sınıfta Çelebi Mehmet Lisesi'ne geçti ve buradan mezun oldu. Okul hayatından başarılı olamayan Demirer, ağabeyinin yardımıyla gece kulüplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü'nü kazanmasıyla İstanbul'a taşındı.

Konservatuvar yılları boyunca İstanbul'da müzisyenlik yapmaya devam etti. Yine o yıllarda arkadaşlarının desteği ile bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı sayesinde 1995 yılında stand up gösterilerine başladı. Aynı zamanda Vitamin Grubunun "Turkish Kovboylar" adlı şarkısındaki gazeli seslendiren kişi de kendisiydi.

E.Ş.E.K Tiyatro Grubunun kurucusu Uğur Uludağ'nın aracılığı ile ilk profesyonel stand up gösterisini gerçekleştirdi. 1995 yılında Asos'ta verdiği müzikli şov sırasında keşfedilerek Dormen Tiyatrosu'nda "Komik Para" adlı oyununda rol aldı. Aynı yıl kendi kurduğu "Ege Kumpanya" adlı gösteri orkestrası ile birçok yerde sahneye çıktı. 

Ünlü oyuncu, komedyen ve senarist Ata Demirer aynı zamanda Galatasaray taraftarıdır. 


Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.