comScore

Galatasaray Galatasaray

Ari: "Galatasaray'a transfer olacaktım ama vazgeçtim"

22 Mart 2020, Pazar 18:25
Ari:

Rusya Premier Lig takımlarından Krasnodar forması giyen Ari, bir dönem Galatasaray'a transfer olmak üzere olduğunu anlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Rusya'da Krasnodar forması giyen Ari, geçmiş dönemde Galatasaray'a transfer olmak üzereyken Rusya ile Türkiye arasındaki siyasi gerilimden sonra gitmekten vazgeçtiğini söyledi. 

Tecrübeli golcü Ari, o dönemde yaşadıklarını Rus basınına şu sözlerle aktardı:
"Çin'den bir teklif aldım. Anlaşma neredeyse tamamlanmıştı. Rusya'dan 3 kat karlı bir teklifti. Ancak Krasnodar yönetimi gitmeme izin vermedi ve beni Galatasaray'a satmak istedi. Sonrasında Türkiye ile Rusya arasında gerginlikler yaşandı. O zmanalar Rus vatandaşlığına geçmeyi düşünüyordum. Bu yüzden Galatasaray'a gitmek istemedim. "

RUSYA'YA TRANSFER OLACAKLARA TAVSİYELER

Rusya'daki hayatıyla ilgili de konuşan Ari, bu ülkeye gelecek olanlara ilginç bir tavsiye verdi. Ari, "Rusya'ya transfer olacaklara tavsiyem, sosyalleşmeyi abartmayın. Benim konsantrasyonumu dağıtan şehir Moskova oldu. Erkek başına neredeyse 10 Rus kadın düşüyor. Bir bara gittiğinizde zengin görünümlü olmanız yeterli. Sahip olduklarınıza göre size her şeyi verebilirler."  diye konuştu. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)