comScore

Galatasaray Galatasaray

Arda Turan'dan isyan ''Ben onlara ne yaptım?''

29 Aralık 2017, Cuma 09:12
Arda Turan'dan isyan ''Ben onlara ne yaptım?''

Sabah Gazetesi spor yazarı Rıdvan Dilmen, Arda Turan ile buluştu. Galatasaray taraftarı tarafından transferi istenmeyen Arda Turan hakkında Rıdvan Dilmen açıklamada bulundu.

FutbolArena - Barcelona'da forma giyen milli yıldız Arda Turan, Sabah Gazetesi yazarı Rıdvan Dilmen'e samimi açıklamalarda bulundu. Rıdvan Dilmen, Arda Turan ile yapmış olduğu sohbetten  detaylar verdi. 


Arda Turan, Galatasaray'a geri dönüyor mu?


Barcelona'da bu sezon henüz süre alamayan milli yıldız Arda Turan, devre arası transfer döneminde takımdan ayrılmayı hedefliyor. Fotomaç Gazetesi'nde yer alan habere göre, Rıdvan Dilmen, tatil için İstanbul'da bulunan Arda Turan'la buluştu. Abi-kardeş arasında gerçekleşen bu buluşmanın fotoğrafları Dilmen tarafından sosyal medyada paylaşılınca farklı yorumlar peşi sıra geldi.

Arda ile buluşmasının abi-kardeş sohbeti olduğunu, detay vermesinin doğru olmayacağını belirten yazarımızın görüşmenin içeriğiyle ilgili sorularımıza verdiği cevaplar ise şöyle:
''ZOR GÖRÜNÜYOR''

Arda Turan'ı ikinci yarı Türkiye'de izleyecek miyiz? 

''Zor gözüküyor… Arda Barcelona'da yılda 7 milyon Euro kazanıyor. 2.5 yıl daha kontratı var. Dünyanın en büyük kulübünde. Evet futbol oynamak istiyor. Teklifler de var. Ama Türkiye'de hiçbir kulüp onun aldığı parayı veremez. İtalya'dan Milan, İngiltere'den Everton Arda'yı en ciddi şekilde isteyen kulüpler. Eğer gitmek isterse onlardan birini tercih eder.

Türkiye'den kimseyle görüşmedi ama futbol oynamayı çok istiyor. Bir tarafta da dünyanın en büyük kulübünde. Sakatlığını atlatmış durumda. Ona git diyen yok ki? Geçtiğimiz yıllarda ya 11 oynuyordu ya 12. adamdı. Sakatlıktan dolayı takımdan uzak kaldığını düşünüyor. Takım arkadaşlarıyla da sorunu yok. Messi ve Suarez'le olan hoş sohbetlerini de anlattı. Ama bunları benim paylaşmam doğru olmaz.''

''FATİH TERİM İYİ OLSUN''

Galatasaray'ın başına yeniden Fatih Terim geldi… Olur da Galatasaray bu rakamı karşılarsa Galatasaray'a döner mi? 

G.Saray'ı konuşurken gözleri doluyor Arda'nın... Kendisi hakkında camia ve taraftarlar arasından çıkan çatlak sesler onu çok üzüyor. 'Galatasaray benim yuvam, ben onlara ne yaptım' diyor! Bu hepimiz için geçerli, herkes herkese sallıyor. Ben de kendi camiamdan tepki alıyorum zaman zaman. Arda'nın G.Saray'a verdiği desteği kimse yadırgayamaz...

Milli Takım'da sorun yaşadığı Terim'in G.Saray'a dönüşüne yorumu ne?

'Fatih Terim bizim hocamız, o iyi olsun' diyor ama Fatih Hoca'yla şampiyon olunur mu, başarı gelir mi konusunda bir yorum yapmaktan kaçınıyor.

Ocak ayı Arda için çok kolay geçecek gibi görünmüyor o zaman... Ya kendini kanıtlayacak ya da gidecek diyebilir miyiz?

Arda bizim için gurur kaynağı... Bence dünyanın en büyük kulüplerinde oynamaya devam etsin. Arda'nın aldığı paraya yaklaşacak kulüp yok... Ama o da oynamak istiyor. Bu şansı da Barcelona'da bulmak istiyor. Ocak ayı onun için zor geçecek. Ama o zorlukların üstesinden gelmeyi bilir.''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.