comScore

Galatasaray Galatasaray

Arda Turan'a Rüştü Reçber'den destek! "Bu yapılanlar..."

16 Nisan 2018, Pazartesi 00:22
Arda Turan'a Rüştü Reçber'den destek!

Galatasaray'ın, Başakşehir'i 2-0 mağlup ettiği maçın ardından Rüştü Reçber Arda Turan'a destek oldu. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 29. haftasında sahasında Başakşehir'i 2-0 mağlup etti. Maçın ardından Rüştü Reçber, Galatasaray taraftarlarının Arda Turan'a yönelik protestoları hakkında beIN Sports'ta açıklamalarda bulundu. 


Arda Turan Galatasaray taraftarları arasında olay


Rüştü Reçber maçın ardından yaptığı değerlendirmede, "Arda'yı fiziksel olarak hazır görmedim. Sakatlığı vardı, kolay değil. Arda, Galatasaray'ın çocuğu. Galatasaray stadına çıktığı zaman bu tepkiyi hak etmedi. Taraftar Arda'yı bağırlarına basmalıydı. Yaşanan şeyler vardır, onlar geçmişte kalır. Unutmayı seven toplumuz çünkü. Arda Turan, Galatasaray'a para kazandıran ender futbolculardan biridir. En kötü bu gözle bakmak lazım. " diye konuştu. 

ARDA TURAN NELER SÖYLEDİ?
Ben kalbimi biliyorum. Kırgınlığım yok. Ben 12 yaşından 24 yaşına kadar Galatasaray'da yetiştim. Bunu Avrupa'nın büyük kulüplerine gittiğim zamanlarda da gururla söyledim. Hala da söylüyorum. Kendi evimdeydim diyorum. Bu kulübe para kazandırarak gittim. Şartlar böyle gelişti. Ben bugüne kadar her söylediğimin arkasındayım. Sizlerin de birçoğuı gerçekleri biliyor. Şartlar gereği söyleymeez ve konuşamazsınız. İşiniz var, gücünüz var. Sizlere de hak veriyorum. Ben Fatih Terim'i görseydim selam verirdim. Onun dışında polemik yaratacak bir şey konuşmaya gerek yok." 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"