comScore

Galatasaray Galatasaray

Arda Turan transferi KAP'ta! İşte yıllık alacağı ücret

06 Ağustos 2020, Perşembe 20:02
Arda Turan transferi KAP'ta! İşte yıllık alacağı ücret

Galatasaray, Arda Turan transferini KAP'a bildirdi ve 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 1 senelik sözleşme imzalandı. 

FutbolArena - Galatasaray, Arda Turan transferini KAP'a bildirdi ve sözleşmenin mali detaylarını açıkladı. 

Arda Turan ile 1 yılı opsiyonulu 1 yıllık sözleşme imzalayan sarı kırmızılılar, tecrübeli futbolcuya bu sezon için 4 milyon TL garanti ücret ödeyecek. Opsiyonun devreye girmesi halinde ise önümüzdeki sezon Arda Turan'ın garanti ücreti 5 milyon TL olacak. 
GALATASARAY'DAN KAP AÇIKLAMASI

Profesyonel Futbolcu Arda Turan ile 2020-2021 sezonu için anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşma gereği Şirketimiz futbolcuya net 4.000.000 TL tutarında sabit transfer ücreti ödeyecektir.

Buna ek olarak, 2020-2021 sezonu içerisinde futbolcu, A Takım'ın UEFA Avrupa Ligi ve Türkiye Süper Lig müsabakalarının toplamının yarısından fazlasında ilk 11'de başlaması halinde, futbolcunun sözleşmesi bir sezon için uzayacaktır. Bu durumda futbolcuya 2021-2022 sezonu için net 5.000.000 TL sabit transfer ücreti ödenecektir.

ARDA TURAN'DAN GALATASARAY SÖZLERİ

"Oğullarımın beni Galatasaray formasıyla görmesini çok istedim. Düşünsenize, çocukluk hayaliniz. Top topluyorsunuz, Sonra kaptanlığını yapıyorsunuz. Daha bir sürü hikaye. Ben Galatasaraylıyım. Galatasaray'ı seviyorum. Yuvamdayım, evimdeyim."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"