comScore

Galatasaray Galatasaray

Arda Turan: "Teknik direktör olmak istiyorum"

28 Haziran 2022, Salı 22:55
Arda Turan:

Arda Turan kariyeri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Arda, teknik direktör olmak için ekibini toplamaya başladığını ifade etti.

FutbolArena - Galatasaray ile sözleşmesi sona eren Arda Turan, TV 100'de Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Teknik direktör olmak istediğini ifade eden Arda, Fatih Terim'in kendisi için söylediği sözleri açıkladı.

"TEKNİK DİREKTÖRLÜK İÇİN EKİBİMİ TOPLUYORUM"
"Şu anda Galatasaray'da oynayamayacağım için Katar, ABD, Dubai'de, eşimin ve ailemin rahat edeceği bir yerde oynayamayacağım sürece devam ettirmeyi düşünmüyorum. Süper Lig'de herhangi bir takımda oynamayı düşünmüyorum. eknik direktör olmak istiyorum. İyi bir teknik direktör olabileceğimi düşünüyorum. Bunun için çalışıyorum. Ekibimi topluyorum."

"TARİHİN EN İYİSİ OLMAK İSTİYORUM"

"Tarihin en iyi teknik direktörü olmak istiyorum. Bunu Fatih hocanın ağzından duyduğum için söylüyorum. Fatih hoca, 'Beni bir tek sen geçebilirsin' dedi. Benim için bir hayali canlandırdı."

"SERGEN HOCA BENİ BEŞİKTAŞ'I ÇAĞIRDI"

"Sergen Yalçın'ı canım kadar severim. Benim sıkıntılar yaşadığım günlerimde bana telefon açtı, 'Beşiktaş'a gelmek ister misin?' dedi. Bana muhteşem sahip çıktı. Dost dediğim insanların çıkmadığı kadar sahip çıktı."

BARCELONA GÜNLERİ HAKKINDA

"Barcelona için sponsor transferi dedikodusu yaptılar. Atletico Madrid ile 5 kupa kazanmışım, sponsor transferi diyorlar. Ben çok özel bir oyuncuydum. Zaten ondan 1 sene önce Manchester United'a gidiyordum."

"JÜBİLE, NEZAKET İSTEMİYORUM"

"Galatasaray'ı sevmenin bu kadar suç olduğu bir hayat olabilir mi ya? Jübile falan istemiyorum. Ben Galatasaraylıyım. Galatasaray'ı seviyorum. Nezaket istemiyorum. Galatasaray başarılı olsun."

FATİH TERİM İLE ARASI NEDEN BOZULDU?

"Baba oğul ilişkisi. Hocaya karşı hadsizliğimizdi. Sağ olsun affetti bizi. Prim falan konu değildi. Aramızda bir konuydu. Fırsat oldu, öptük, barıştık. Hoca bizim hayat büyüğümüzdür."

"OKAN HOCA İLE KONUŞTUK"

"Galatasaray'a mutlaka iyi bir ön libero ve iyi bir forvet arkası oyuncusu alınmalı. Okan hocayla da bunu konuştum. Zaten futbol fikri olarak benzer fikirleri taşırız."

"ARDA GÜLER'İ GALATASARAY'A İSTEMİŞTİK"

"Arda Güler'i Galatasaray'a almayı çok istemiştik, Fenerbahçe aldı. Bir gün star olacak. Daha olmadan, ona çok fazla yük yüklemeyelim. Olacak. Sonuna kadar inanıyorum. İlk kontrolü muhteşem. Alex bunu çok iyi yapardı. Beni çok etkilerdi."

GEÇEN SEZON NEDEN KÖTÜ GEÇTİ?

"Galatasaray'da geçen sezon yeterince kaliteli kadroya sahip değildik. Hepsi kardeşimdir ama Galatasaray'da kaliteli olmak bambaşka bir şey."

YABANCI KURALI SÖZLERİ

"Yabancı serbest olunca çok para harcıyoruz. Türkler oynasın. 14 yabancıyla Avrupa'ya kafa tutabiliyor musun? Altyapıdakiler oynasın. 5-10 sene kendi aramızda mücadele edelim. 3-5 sene altta kalalım. Bak sonra ne olacak? Ajax gibi olacağız."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!