comScore

Galatasaray Galatasaray

Arda Turan kariyer planını açıkladı! Gönlündeki takım...

04 Nisan 2020, Cumartesi 20:55
Arda Turan kariyer planını açıkladı! Gönlündeki takım...

Arda Turan, Koronavirüs süresinde karantina günleri, antrneman programları ve yeni sezonda hangi takımda oynamak istediğine dair birçok soruya yanıt verdi. 

FutbolArena - Transfer döneminde Galatasaray'la ismi anılan fakat sonrasında serbest kalan Arda Turan, A Spor'a konuştu. Tecrübeli futbolcu karantina günleri dışında geleceğe dair de önemli açıklamalarda bulundu. 

"SORUMLULUK BİLİNCİYLE HAREKET ETMEK ZORUNDAYIZ"
Bazı insanın bağışıklığı kuvvetli olur, bazısında Allah korusun. Ben demeden, biz diyerek hareket etmeniz zamanı. Kendimizden, hayatımızdan feragat etmenin zamanı. Sabırlı olma zamanı. Virüsü durdurabiliriz ama önce insanları durdurmak gerekiyor deniliyor. Doktorlarımızı, Bilim Kurulumuzu dilemeliyiz. Sorumluluk bilinciyle hareket etmek zorundayız. 

"ÇALIŞMALARIMA DEVAM EDİYORUM"

Evde bisiklet, koşu bandı gibi hareketlerle vücudu diri tutmaya çalışıyorum. Zaten ben saha çalışmalarından uzaktım. Daha önce Barcelona'da da benzer şeyler yaşadım. Ancak evde olmak başka bir şey. Atletico Madrid ve Barcelona'daki dostlarımdan antrenman programı alıp Türkiye'deki hocalarıma da verip, yardımcı olmaya çalışıyorum. 

GELECEĞE DAİR PLANIN?

Her şeyde bir hayır var. Avrupa'ya gitseydim şu anda Avrupa'nın durumu ortada. Önce şu zor günleri atlatalım. Ondan sonra güzel bir kariyer başlangıcı yapabileceğimi düşünüyorum. Önümde hala seneler var. Son bir ivme yapabileceğimi düşünüyorum. Hem ülke futboluna katkı, hem de genç kardeşlerimize örnek olma açısından bir şeyler yapmak istiyorum. Sezon başı kampı çok önemli bu konularda. Ben zaten futbolu çok seven bir adamım. Şu anda kendi menajerime transfer döneminde ne yapacağız demeye utanırken, şu anda bu konu hakkında konuşmam doğru olmaz. Sonrasında bakacağız. İnşallah gönlümüzdeki yer olur. 3-4 sene daha futbol oynayabilirim. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)