comScore

Galatasaray Galatasaray

Arda Turan için resmi transfer açıklaması!

01 Şubat 2020, Cumartesi 18:01
Arda Turan için resmi transfer açıklaması!

Flamengo kulübünden Arda Turan'ın transfer edileceği yönündeki iddialar hakkında açıklama yapıldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray yönetiminin olumsuz tavrı nedeniyle sarı kırmızılılara transferi gerçekleşmeyen Arda Turan, Türkiye'de ara transfer döneminin kapanmasıyla birlikte Süper Lig'den herhangi bir kulüple anlaşmadı. 


Transfer Haberleri: Arda Turan hangi takıma transfer olacak?


Kariyerine hangi takımda devam edeceği belirsizliğini koruyan tecrübeli futbolcu için son olarak Güney Amerika'da Boca Juniors, Palmeirars ve Flamengo iddiaları ortaya çıkmıştı. Flamengo kulübünden Arda Turan transferiyle ilgili açıklama yapıldı. 

Flamengo Başkan Yardımcısı Marcos Braz, "Avrupa seyahatimiz Gabriel için. Onu transfer etmek için Avrupa'ya gittik. Arda Turan hakkında bir şey yok. İlgilenmiyoruz." dedi. 

 

Arda Turan'dan Galatasaray transferi açıklamaları


Türk futbolunun değerli üyeleri… Sevgili Galatasaraylılar… Son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili üzüntülerimi ve düşüncelerimi açıklama ihtiyacı hissettim. Galatasaray benim çocukluk hayalim, çocukluk aşkım. Ne mutlu bana ki, hayallerim gerçek oldu ve o forma altında Arda Turan oldum. Ben o renkleri çok sevdim. Konu sarı kırmızı olunca da, hayatım boyunca hiç bir talebim, bir şartım olmadı. Gittiğim her yerde Galatasaray sevgimi göğsümü gere gere ifade ettim. Atletico Madrid'e de, Barcelona'ya da Galatasaraylı Arda Turan olarak gittim. Bununla da iftihar ettim.

"BEN GALATASARAY'A HİÇ YANLIŞ YAPMADIM"

Evet, yanlışlarım oldu. Bunun bedelini de yine ben ödedim. Ama sevindiğim tek bir şey var. Ben Galatasaray Spor Kulübü'ne hiç yanlış yapmadım. Bu benim en büyük mutluluğum. Ve hep öyle de kalacak. Arda Turan ismi üzerinden Galatarasay'da bir tartışma yaşanmışsa, yaşanıyorsa bu benim en büyük üzüntüm olacak. Çünkü aslolan Arda Turan değil, Galatasaray Spor Kulübü'dür. Ben bunu hiç unutmadım.

"YÖNETİM KURULU KARARINI SAYGIYLA KARŞILIYORUM"

Bundan dolayı, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve Yönetim Kurulu'nun kararını saygıyla karşılıyorum. Ve kendilerine teşekkür ediyorum. Bu süreçte bana destek veren, sevgilerini ileten başta ultrAslan olmak üzere tüm Galatasaray taraftarına teşekkürlerimi iletiyorum. Hayatım boyunca onların desteğini her zaman arkamda hissettim.

"FATİH HOCAMA MİNNETTARIM"

Birkaç özel kelime de Fatih hocam için. Yaşanan tüm zorlu süreçlere rağmen, en ihtiyacım olduğu anda bana yardım elini uzattığı için, şefkatini ve sevgisini bana hissettirdiği için kendisine minnettarım. En karamsar olduğum anlarda yine bana yol gösterici oldu. Benim ve ailemin babası çocuğumun dedesidir. Hayatım boyunca da öyle olacaktır. Şartlar ne olursa olsun İçimdeki Galatasaray aşkı hep aynıdır. Dualarım her zaman olduğu gibi Galatasaray'ın başarısı için olacak.

"YÜREĞİ HER ZAMAN ONLARLA OLACAK"

Ve değerli spor kamuoyuna. Her bir kulübümüzün, oyuncumuzun başarısı Türk futbolunun başarısı olacaktır. Başta Milli Takımımız olmak üzere sahada ter döken, mücadele eden futbolcu kardeşlerime ve kulüplerimize yürekten başarılar diliyorum. Yüreğim her zaman onlarla birlikte olacak. Saygılarımla

Transfer Haberleri FutbolArena'da!
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"