comScore

Galatasaray Galatasaray

Anelka'dan Galatasaray itirafı! "Gelemezdim"

01 Eylül 2017, Cuma 14:29
Anelka'dan Galatasaray itirafı!

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Nicolas Anelka, Galatasaray ile ilgili itirafta bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Nicolas Anelka, geçmiş dönemde Galatasaray'dan teklif aldığını ancak kabul etmediğini söyledi. Türkiye'de Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki rekabeti çok iyi bildiğini söyleyen Anelka, bu nedenle sarı kırmızılılardan gelen teklifi reddettiğini itiraf etti.
 

Anelka'dan Galatasaray için transfer itirafı


Habertürk'e konuşan Anelka şunları söyledi:

"Türkiye gerçekten iyi ve çok güzel bir ülke. Gelene kadar bunu bilmiyorsunuz geldikten sonra ne kadar güzel olduğunu görüyorsunuz. Benim için buraya gelmek çok doğru bir seçimdi. Benim evimde çok fazla forma yok fakat Fenerbahçe forması her zaman kesinlikle var. Çocuklarım da sık sık giyiyorlar. Yine ayrıldıktan sonra başka bir kulüp için de Türkiye'ye dönme şansım oldu ama ben net bir şekilde 'Hayır' dedim. Çünkü ben Türkiye'de Fenerbahçe dışında başka bir kulüpte oynayamazdım. O takım da Galatasaray'dı. Onlara hayır dedim. Çünkü eğer Fenerbahçe için oynadıysanız Galatasaray için oynamanız sizin için mümkün değildir.
Ben bir Türk değilim fakat benim Fenerbahçe'ye karşı olan hislerim Galatasaray'da oynamama izin vermeyecek kadar çok kuvvetli. Galatasaray'a elbette saygı duyuyorum. Onlar da büyük bir kulüp, onları da seviyorum ama bu mümkün değildi. Zaten en başta Türkiye'yi ve Türk insanını seviyorum ama Fenerbahçe'yi daha çok seviyorum. Bu yüzden Türkiye'ye geri dönmeyle ilgili karar vermem gerektiğinde Fenerbahçe olsaydı beni isteyen gelirdim. Ama Galatasaray olduğu için gelmedim ve Juventus'a gidip imza attım."

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.