comScore

Galatasaray Galatasaray

Ali Palabıyık'ın kararları için ne söylendi?

10 Nisan 2021, Cumartesi 23:06
Ali Palabıyık'ın kararları için ne söylendi?

Deniz Çoban, Galatasaray - Fatih Karagümrük maçının ardından tartışmalı pozisyonlarını yorumladı. 

FutbolArena - Süper Lig 34. haftasında Galatasaray ile Fatih Karagümrük arasında oynanan maçta Ali Palabıyık'ın kararlarına Galatasaray cephesinden tepki geldi. 

beIN Sports yorumcusu Deniz Çoban tartışmalı pozisyonları yorumladı:
Galatasaray'ın iptal edilen golü: Doğru karar.

14. dakikada Mostafa Mohamed'in sarı kart gördüğü pozisyonda bunlar yasaklanmış hareketler. Doğru bir sarı kart. Her ne kadar yükselmek için kolunu açıyor olsa da, açık bir şekilde rakibe gidiyor. Sarı kart, doğru karar. 

"MHK'NIN HAKEMLERE BU TÜR POZİSYONLAR İÇİN TALİMATI"

Yedlin & Lens pozisyonu: Bakış açısı çok önemli. Geçmiş olsun diyorum Yedlin'e öncelikle. Ben şu fikrimi söylemek zorundayım. Lens biraz daha gayretli olsa bedeninin bütün gücünü ve yoğunluğunu vermeden kurtarma hareketi yapabilir. Lens'i %100 iyi niyetli görmüyorum. Lens hakim olduğu topa vuruyor ve devamında rakibe basıyor. MHK sene başından beri hakemlerinden bir şey istiyor standart için. Diyor ki, kendine ait topla oynuyorsa o kalkan ayak bir yere inecek. Sonuçları da ciddiye olabilir. MHK bu pozisyonlarda faul çalmayın diyor. Ortak bir topa hamle varsa hangisi önce dokunursanız dokunsun, rakibin sağlığını tehlikeye düşürmüş ise kırmızı kart diyor. Şahsi fikrimi söylüyorum. Hakeme bir hareket alanı bırakılmalı. Lens'in yaptığı hareket çok masum kabul edilmemeli. 

"DONK'UN OYUNDAN ATILMASI DOĞRU KARAR"

Donk'un oyundan atılması doğru karar. İkinci sarı karttan da atabilirdi. Benim açımdan sınırda bir hareket. Ancak neticesinde kart gerektiren bir hareket.

"GALATASARAY'IN İPTAL EDİLEN PENALTISI" 
Galatasaray'ın iptal edilen penaltısında ayaklarda temas olmadığı çok net görülüyor. Oyuncu önündeki topu kaybediyor. Açıların hepsini gördük. Kerem'in o küçükten etkilendiğini düşünüyorum. İtme olayı. Ali Palabıyık da o şekilde düşündü. Hakemin kararı. Burada asla ve asla VAR müdahalesi olmamalıydı. 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!