comScore

Galatasaray Galatasaray

Ali Fatinoğlu kimdir, nereli? Ali Fatinoğlu ne iş yapıyor? (GS TV Ali Fatinoğlu seçim paneli)

21 Mayıs 2018, Pazartesi 22:06
Ali Fatinoğlu kimdir, nereli? Ali Fatinoğlu ne iş yapıyor? (GS TV Ali Fatinoğlu seçim paneli)

Galatasaray Başkan Adayı Ali Fatinoğlu, GS TV'de Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun moderatörlüğü önderliğinde katıldığı panelde açıklamalarda bulundu. Ali Fatinoğlu'nun açıklamaların ardından Galatasaray taraftarlarının merak ettiği Ali Fatinoğlu kimdir, kaç yaşında? Ali Fatinoğlu ne iş yapar ve Ali Fatinoğlu nereli? sorularına haberimizden yanıt bulabilirsiniz. 

FutbolArena - Galatasaray Başkan Adayı Ali Fatinoğlu, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun önderliğinde Sait Halim Paşa Yalısı'nda diğer Başkan adayı Ozan Korkut ile bir araya geldi. Mustafa Cengiz ile Dursun Özbek'in katılmadığı panelde Ali Fatinoğlu açıklamalarda bulundu. Ali Fatinoğlu'nun açıklamalarının ardından Galatasaray taraftarları bir kez daha Ali Fatinoğlu'nun hayatını araştırmaya başladı. Ali Fatinoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli ve en önemlisi Ali Fatinoğlu ne iş yapıyor? sorularına haberimizden yanıt bulabilirsiniz.  GS TV'de seçim öncesinde katıldığı panelde açıklamalarda bulunan Ali Fatinoğlu'nun hayatına dair bilmeniz gerekenler. 


Ali Fatinoğlu kimdir?


İş Adamı ve Sanayici Ali Fatinoğlu Ataköy Muhittin Üstündağ İlkokulu, Ataköy Muhittin Üstündağ Ortaokulu ve Bakırköy Lisesi mezunudur. Ardından Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisans yapmıştır. Evli olan Ali Fatinoğlu'nun bu evliliğinden bir oğlu ve bir kızı vardır.Fatinoğlu Holding ortağı olan Ali Fatinoğlu şirketleri bünyesinde yurt içinde 10 Binin üzerinde bayi ve 78 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Banyo grubu bünyesinde Akrilik banyo küveti ve Duş teknesi, Duşakabin, Gömme rezervuar, Rezervuar iç takımı ve Çöp öğütme makinası gibi ürünler üzerinden sektörün öncü isimlerindendir.

Daha önce CHP Bakırköy Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur. Ataköy'de büyüyen Ali Fatinoğlu Galatasaray Kulübü Genel Kurul Üyesi'dir. Ali Fatinoğlu'nun babası Abidin Nesimi Fatinoğlu'dur. Yazar, düşünür olan Abidin Nesimi aslen Bingöl Kiğı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 4 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etmiştir. Ali Fatinoğlu baba tarafından aslen Bingöl'lüdür.

 

Ali Fatinoğlu'nun seçim açıklamaları


Ali Fatinoğlu panelde "Neden aday oldu? "sorusuna verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı. Ali Fatinoğlu'nun adaylık açıklamasının ardından Ali Fatinoğlu önemli ifadeler kullandı. 

Ben 3 yıl önce yapılan seçimde 3 adaydan da yönetim kuruluna davet edildim. Son dakikada liste değişiklikleri, pazarlıklar, birbirini tanımayan, inanmayan insanların bir araya geldiğini, sürekli sorun yaratanların da farklı ekiplerde aday olduklarını gördük. Galatasaray'ın sorunlarını burada neden çözülemediğini anladım. 

FLORYA'YI KEMERBURGAZ'A TAŞIYACAĞIZ"

Gelirlerin zamanında gelmesini sağlayacağız. Gelir ne kadar zaman geçerse, o kadar değer kaybediyor. Döviz kurlarının yükselmesinden sonra ciddi bir gelir kaybediyoruz. Florya'yı satacağız, oranın ihalesi yapıldı. Kemerburgaz'a taşıyacağız. 

SPOR OKULLARI PROJESİ

"Marmaris'te spor okulları açacağız. Galatasaray taraftarlarına buradan müjde veriyorum. Türk gençliğine spor yaptıracağız. Bu okulları devletten arsa tahsisleriyle alacağız. por okulları projesinde Barcelona, Chelsea ve Dortmund ile görüştüm. Bunların hepsini anlatacağım."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"