comScore

Galatasaray Galatasaray

Ali Fatinoğlu kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nereli? (Galatasaray Başkan Adayı Ali Fatinoğlu)

09 Mayıs 2018, Çarşamba 15:25
Ali Fatinoğlu kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nereli? (Galatasaray Başkan Adayı Ali Fatinoğlu)

Galatasaray Başkan Adayı Ali Fatinoğlu, Divan Kurulu toplantısında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Ali Fatinoğlu'nun konuşması sosyal medyada büyük yankı yaratırken, Ali Fatinoğlu'nun konuşmasının ardından Galatasaray taraftarlarının merak ettiği Ali Fatinoğlu kimdir, kaç yaşında? ve Ali Fatinoğlu nereli? Ali Fatinoğlu ne iş yapıyor? sorularının cevaplarını derledik. 

FutbolArena - Galatasaray Başkan Adayı Ali Fatinoğlu, sarı kırmızılı kulübün Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunurken, konuşmanın başında ne iş yaptığına dair Divan Kurulu toplantısında kendi firmalarını tanıtınca sosyal medyadan tepki alırken, Divan Kurulu Başkanı da müdahale etmek zorunda kaldı. Ali Fatinoğlu'nun öte yandan Divan Kurulu toplantısında yaptığı açıklamaların ardından Galatasaray taraftarları bir kez daha Ali Fatinoğlu kimdir? Ali Fatinoğlu kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? sorularını araştırmaya başladı. Ali Fatinoğlu'ya dair bilmeniz gerekenler haberimizin devamında. 


Ali Fatinoğlu kimdir?


İş Adamı ve Sanayici Ali Fatinoğlu Ataköy Muhittin Üstündağ İlkokulu, Ataköy Muhittin Üstündağ Ortaokulu ve Bakırköy Lisesi mezunudur. Ardından Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisans yapmıştır. Evli olan Ali Fatinoğlu'nun bu evliliğinden bir oğlu ve bir kızı vardır.
Fatinoğlu Holding ortağı olan Ali Fatinoğlu şirketleri bünyesinde yurt içinde 10 Binin üzerinde bayi ve 78 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Banyo grubu bünyesinde Akrilik banyo küveti ve Duş teknesi, Duşakabin, Gömme rezervuar, Rezervuar iç takımı ve Çöp öğütme makinası gibi ürünler üzerinden sektörün öncü isimlerindendir.


Ali Fatinoğlu nereli?


Ali Fatinoğlu'nun babası Abidin Nesimi Fatinoğlu'dur. Yazar, düşünür olan Abidin Nesimi aslen Bingöl Kiğı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 4 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etmiştir. Ali Fatinoğlu baba tarafından aslen Bingöl'lüdür.


Ali Fatinoğlu'nun Divan Kurulu Toplantısı konuşması


Galatasaray Başkanı Adayı Ali Fatinoğlu, Divan Kurulu toplantısında şu açıklamaları yaptı:
Galatasaray'da Riva ve Florya elimizden gitti. Galatasaray Adamız kullanılamaz hale geldi. Galatasaray Adasını almak bizim namus borcumuz. Galatasaray para kazanmak için mağazacılık ve televizyon şirketi kuruluyor ama zarar ediyoruz. O zaman neden bu şirketleri kuruyoruz? Dünyanın en önemli şirketlerinin sahibi olarak bu konuda kulübe büyük katkı sağlayacağımı söylemek istiyorum. Biz buradan ayrılırken Barcelona bile kıskanacak. Yönetimimizde sağlık kurulu oluşturduk. Alanında en başarılı doktorlar bu kurulda yer alıyor. Galatasaray artık sakat futbolcu transfer etmeyecek."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"