comScore

Galatasaray Galatasaray

Ali Fatinoğlu: "Galatasaray'ın hakkını korumak bana düştü"

13 Mayıs 2018, Pazar 17:03
Ali Fatinoğlu:

Galatasaray Başkan adayı Ali Fatinoğlu, teşvik primi iddiaları nedeniyle eleştirilmişti. Fatinoğlu bu iddialar sonrasında bir bildiri yayımladı.

FutbolArena - Galatasaray'ın, Süper Lig'in 33. haftasında sahasında ağırladığı Yeni Malatyaspor maçı öncesinde teşvik primi iddialarıyla gündeme gelen başkan adayı Ali Fatinoğlu, twitter hesabından "Kulağımıza gelen cümleler inşallah doğru değildir. Malatyalı futbolcuların primi kişi başı, 200.000 TL diyorlar..." yazmıştı.


Ali Fatinoğlu'ndan Kamuoyu açıklaması


Ali Fatinoğlu konuyla ilgili bir bildiri yayımladı ve şu ifadelere yer verildi.

"Galatasaray camiası ve Türk spor kamuoyunun bilgisine,
Futbol takımımızın şampiyon olmasına sadece bir 90 dakika varken, bazı basın organlarında, sosyal medyada ve televizyonlarda Galatasaray - Malatyaspor maçı öncesi ve sonrası aldığımız bazı duyumları kamuoyuyla paylaşmamızın, konu özellikle Galatasaray olduğunda sürekli karşımızda olduğunu hissettiğimiz gruplarca benzer şekilde tepki ve reaksiyon gösterildiğini gözlemlemekteyiz. Esasen, şampiyonluk mücadelesi veren futbol takımımız ve cefakar taraftarımızın yalnız başlarına yol almaya çalıştığını gözlemlediğimiz bu mücadelede,uzunca bir süredir TFF'nin klubümüze verdiği tribün kapama cezaları, sürekli Galatasaray aleyhine çalınan haksız penaltılar, gereksizce gösterilen sarı ve kırmızı kartlara tepki göstermeyen eski ve yeni her iki Galatasaray yönetiminden bu uyarı ve çıkışları beklememiz beyhude bir inanış olduğu için , kamuoyunun dikkatini çekmek Ali Fatinoğlu'na düşmüştür. 

Şunu belirtmek isterim ki, hukuki kararı 1,5 ay öncesinden belli olan ve kamuoyundan saklanan UEFA kararlarıyla ilgili mesajları, kamuoyunda konuyu seçim malzemesi haline getirmeye çalışarak demeç yarışına giren mevcut yönetimimizden , keşki futbol takımımıza karşı yapılan bu saldırılar için de bir iki satır duyabilmiş olsaydık. Bugün ve gelecekte, Galatasaray'ın menfaatlerini korumak ve her daim başarıya ulaşmasını sağlamak için  Ali Fatinoğlu ve yönetimi kararlı duruşundan asla geri adım atmayacaktır.

Galatasaray ve Türk spor kamuoyuna duyurulur."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"