comScore

Galatasaray Galatasaray

Ali Dürüst'ten Fatih Terim, Arda Turan ve Galatasaray başkanlığı açıklaması

20 Mart 2018, Salı 22:16

TRT Spor'da canlı yayına çıkan TFF Başkanvekili Ali Dürüst, "Mayıs ayında Galatasaray başkanlığına aday olacak mısınız?" sorusuna cevap verdi.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ali Dürüst, TRT Spor'da yayınlanan Basın Tribünü programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Galatasaray'ın eski yöneticisi Ali Dürüst, basın mensuplarına Arda Turan, Fatih Terim ve başkan adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu.
 

Ali Dürüst Galatasaray başkanlığına aday olacak mı?


Programda "Mayıs ayında Galatasaray başkanlığına aday olacak mısınız?" sorusuna cevap veren Ali Dürüst, "Buraya federasyon temsilcisi olarak geldim şuan böyle bir görüşüm yok. Galatasaray'a hizmet ederken Türk futboluna hizmet etmiş oluyoruz. Milli takımda görev yapmak fedakarlıktır bizde bu fedakarlığı yapıyoruz. Federasyonda büyük işler yapılıyor. Türk futboluna yön vermeye çalışılıyor. Zor bir görev, milli bir görev, bu görevin içerisinde bulunduğum için mutluyum." dedi.

"BEN GALATASARAY FORMAMI ÜZERİMDEN ÇIKARDIM"
PFDK eleştirilerine yanıt veren Ali Dürüst, "Kurulların hepsi bağımsız. Disipline sevk etmek bizim yaptığımız iş değildir. Bunu federasyondaki müfettişler yapıyor. Kulüplerin hakkını korumak için hakaret etmeye gerek yok. Ben artık TFF'de Galatasaray formasıyla değilim. Oradaki diğer kişiler de sadece hukuka göre karar veriyorlar. Hakemin olayı adil olmak. Bu adil olma durumu sorgulanmasın diye VAR ortaya çıktı. Kıyasıya bir şampiyonluk yarışı var bunun güzel taraflarına bakalım." ifadelerini kullandı.

"FATİH TERİM HAKKINDA KONUŞMAM DOĞRU OLMAZ"

Fatih Terim konusunda açıklamalar yapan Ali Dürüst, "Fatih Hoca'nın başında olan takımla birlikte bir kulüp takımı yarattık. Bunun avantajları vardı ama dezavantajları da oldu. Fransa'ya gitmek başarı ancak biz bunu o gün iyi yaşayamadık. Milli takımda bir olay olduğunda onu söndürmeniz zor oluyor. Fatih Hoca her zaman heyecanlıdır. Fatih Terim gereği neyse öyle davranır, profesyonel biridir. Benim görüşüm bellidir. Yargıya intikal etmiş bir olaydır bununla ilgili konuşmam doğru olmaz." dedi.

"ARDA'NIN AÇIKLAMA YAPACAĞINI DÜŞÜNEMEDİK"

Arda'nın Milli takımı bırakma kararıyla ilgili soruyu cevaplayan Ali Dürüst, "Uçaktaki nahoş olaydan sonra Arda'nın öyle bir açıklama yapacağını düşünmemiştik. Bunlar artık geride kaldı." sözlerini sarf etti.

Finansal Fair Play uyarıları yapan Ali Dürüst, "Bugün kulüplerin UEFA ile olan süreci Türkiye'de lisans alırken de gündeme gelecek. Kulüplerin gelir-gider dengesine dikkat etmesi lazım. Belki de futbol yasasıyla birlikte borçların yapılandırılması gündeme gelebilir." dedi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.