comScore

Galatasaray Galatasaray

Alex Telles transferi açıklandı! Galatasaray'ın kazanacağı para

05 Ekim 2020, Pazartesi 20:52
Alex Telles transferi açıklandı! Galatasaray'ın kazanacağı para

Manchester United, Alex Telles'i kadrosuna kattığını açıkladı. Galatasaray bu transferden pay almaya hak kazandı.

FutbolArena - Galatasaray'ın son yıllarda umutla beklediği Alex Telles satışı nihayet gerçekleşti. Porto, Alex Telles'i Manchester United'a satarken, Galatasaray bu transferden pay almaya hak kazandı.
 

Galatasaray, Alex Telles transferinden ne kadar kazanacak?İngiltere Premier Lig devi Manchester United, Porto'nun Brezilyalı sol beki Alex Telles ile 4 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. İngiliz basını, Manchester United'ın Porto'ya 15 milyon euro bonservis bedeli ödediğini yazdı.
GALATASARAY KARDAN YÜZDE 10 PAY ALACAK

2016 yılında Alex Telles'i 6,5 milyon euro bonservis bedeliyle Porto'ya satan Galatasaray, iki kulüp arasında yapılan sözleşme gereği bu transferin karından yüzde 10 pay alacak. Buna göre Galatasaray'ın Alex Telles satışından 850 bin euro kazanması bekleniyor.

 

Alex Telles - Galatasaray, KAP açıklamasıGalatasaray, 4 yıl önce Porto ile yapılan anlaşmayı şu şekilde açıklamıştı:

"Profesyonel futbolcularımızdan Alex Nicolao Telles'in transferi konusunda FC Porto (Porto) kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre Porto kulübü Şirketimize 6.500.000 Euro net bonservis bedeli ödeyecektir. Oyuncunun gelecekte üçüncü bir kulübe transferi durumunda Porto Kulübü Şirketimize satış karının 10%'unu ödeyecektir."

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)