comScore

Galatasaray Galatasaray

Al Ahly'den Galatasaray'a Dieng yanıtı

03 Ağustos 2021, Salı 18:34
Al Ahly'den Galatasaray'a Dieng yanıtı

Al Ahly kulübü Galatasaray'ın transfer etmek istediği Aliou Dieng'in bonservis bedelini belirledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın Aliou Dieng transferinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Sarı kırmızılılar son olarak 5.5 milyon dolar teklif ederken, Al Ahly kulübünün bu bonservis bedeline olumsuz yaklaştığı ve kapıyı 9 milyon euro'dan açtığı iddia edildi. 

Mısır basınında Al Ahly kulübüne yakın kaynaklar, yönetimin Aliou Dieng için belirlediği bonservis bedelinin 9 milyon euro olduğunu yazdı. 
Al Ahly, 2019 yılında 1.2 milyon euro'ya transfer ettiği Aliou Dieng'e başka kulüplerin de talip olması nedeniyle bonservis bedelini yukarı çekti. Buna karşın Galatasaray'ın transferde ısrarcı olduğu ve yüksek bonservis bedelinden dolayı satın alma opsiyonuyla kiralama teklifine yöneldiği belirtildi. 

5.5 MİLYON EURO'YA İNEBİLİR

"Mısır Futbol Federasyonu Eski Başkan Yardımcısı Ahmet Schubert: "Galatasaray'ın ilgisi ve teklifi ciddi. Al Ahly kapıyı 9 milyon euro'dan açtı ama sonraki satıştan %20 veya %25 pay gibi ek maddeyle 5.5 milyon euro'ya kadar inecek gibi görünüyor." (Radio10Sport)"

AL AHLY TEKNİK DİREKTÖRÜ MOSIMANE'DEN AÇIKLAMA

"Aliou Dieng sistemimizin en önemli parçası. Onun yerine bir oyuncu almamız gerekecek ve aynı zamanda değerini bulabilecek iyi bir teklif olması gerekiyor. Dürüst konuşmam gerekirse ondan vazgeçmem kolay olmayacak."Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!