comScore

Galatasaray Galatasaray

Akhisarspor - Galatasaray maçında olay! 2 penaltı 1 kırmızı kart

15 Mayıs 2019, Çarşamba 22:35
Akhisarspor - Galatasaray maçında olay! 2 penaltı 1 kırmızı kart

Akhisarspor - Galatasaray Türkiye Kupası finalinde hakem Suat Arslanboğa'nın Galatasaray lehine verdiği 2 penaltı kararı sonrasında Akhisarsporlu futbolcular karara büyük tepki gösterdi. Miguel Lopes kırmızı kart gördü. 

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası final maçında Akhisarspor ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Maçın 63. dakikasında Galatasaray'da kazanılan penaltıda Diagne'nin vuruşunu kaleci Fatih Öztürk kurtarırken, bu esnada yedek kulübesinden teknik heyetini penaltıyı Selçuk İnan'ın atmasını istedikleri öne sürüldü. Maçı anlatan spiker Ender Bilgin, "Penaltıda teknik heyet Selçuk İnan'ın atmasını istedi ama Diagne de penaltıyı kullanmak istedi." diye konuştu.  Bu kez 75. dakikada VAR kararıyla gelen penaltı sonrasında Akhisarspor futbolcuları çileden çıktı. 
 

Akhisarspor - Galatasaray maçı penaltı pozisyonları


Akhisarspor - Galatasaray maçının 75. dakikasında VAR kararıyla hakem Suat Arslanboğa'nın VAR kararıyla Diagne'nin pozisyonunda verdiği penaltı kararı sonrasında Miguel Lopes çok sinirlendi ve hakemin kararını protesto etti. İtirazlar sonrasında iki sarı karttan kırmızı kart gören Miguel Lopes, daha sonrasında Galatasaray yedek kulübesinin önüne giderek Fatih Terim ve teknik heyeti alkışlayarak protesto etti. 

BU KEZ SİNAN GÜMÜŞ TOPUN BAŞINDA
Diagne ilk penaltıyı kaçırırken bu kez topun başına geçen Sinan Gümüş topu ağlara gönderdi. Sinan Gümüş'ün penaltı golü sonrasında kaleci Fatih Öztürk elindeki topu fırlatarak hakemin üzerine yürüdü. Akhisarsporlu futbolcular Fatih'i sakinleştirmeye çalışırken, bir yandan Suat Arslanboğa'ya itirazlar devam etti. 

Türkiye Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)