comScore

Galatasaray Galatasaray

Ahmet Çakar'dan Ümit Öztürk'e: 'Tetikçi hakem!'

10 Şubat 2019, Pazar 23:40
Ahmet Çakar'dan Ümit Öztürk'e: 'Tetikçi hakem!'

Ahmet Çakar, Galatasaray - Trabzonspor maçının ardından hakem Ümit Öztürk'ü topa tuttu. 

FutbolArena - Galatasaray'ın, Spor Toto Süper Lig 21. haftasında sahasında Trabzonspor'u 3-1 mağlup ettiği maçta Ahmet Çakar, Beyaz TV'de hakem Ümit Öztürk'ü çok sert sözlerle eleştirdi. 


Galatasaray 3-1 Trabzonspor Ahmet Çakar Beyaz TV hakem Ümit Öztürk yorumları


"YUSUF NAMOĞLU ZARAR VERİYOR"

Yusuf Namoğlu Türk hakemliğine ağır zarar vermektedir. Son 2 haftada yaşanan olaylar MHK'nın tarafsız yapısını ortadan kaldırdı. Geçen hafta Erzurum, bu hafta Trabzonspor'u boğdular. Ya da Galatasaray'ı yukarı çıkardılar. 
"DIAGNE'Yİ ATMAYAN HAKEM ART NİYETLİDİR"

Eğer hakem Diagne'yi ikinci sarıdan atmıyorsa o hakem kasıtlıdır. İstedikleri mahkemeye de versinler. Ben bilir kişiyim. Hepimiz yanlış penaltı verdik. Lafım yok. Ancak sarı kartı olan Diagne'ye ikinci sarıyı vermiyorsan sen art niyetlisin demektir. Maalesef tetikçi hakem demek zorundayım. Ne zaman Galatasaray'ın başı sıkışsa Ümit Öztürk devreye giriyor. Geçen sene Alanyaspor - Galatasaray maçı... Bu sene pansuman yapılmaya Kayseri'ye Ümit Öztürk götürüldü. Bu hafta ise çok kritik Trabzonspor maçında Ümit Öztürk aldı maçı. 

"HAKEM, HAKEM OLSAYDI İLK YARIDA GALATASARAY 9 KİŞİ KALMIŞTI"

Galatasaray, Trabzonspor'dan iyi oynadı. Buna lafım yok. Ancak hakem, hakem olsaydı Galatasaray ilk yarıda 9 kişi kalırdı. 

"GÖRDÜĞÜMÜ ÇALAMAZSAM HAKEMLİK YAPAMAM"

Galatasaray - Trabzonspor maçındaki yönetimi tepki çeken Ümit Öztürk'ün, 2015 yılında Tam Saha dergisine verdiği röportajda kullandığı ifadeler yeniden gündeme oturdu. İşte o sözler:

"Hocam hakkımız sana helal olmasın" der ya... Bir kere şunu söyleyeyim. Ben sahada Allah'a çok şükür ne gördüysem onu çaldım. Bir gün gördüğümü çalamazsam hakemlik yapmam. Çünkü bu kul hakkına giriyor. Bırakın oradaki 22 futbolcunun alın terini, arkada ekipler var. Bir de tribünde onları destekleyen binlerce insan var. Ben o insanların hakkına giremem."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)