comScore

Galatasaray Galatasaray

Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu'ndan Ümit Öztürk tepkisi

11 Şubat 2019, Pazartesi 09:40
Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu'ndan Ümit Öztürk tepkisi

Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Galatasaray sahasında Trabzonspor'u 3-1 mağlup ederken hakem Ümit Öztürk

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Galatasaray sahasında Trabzonspor ile karşılaştı. Sarı kırmızılılar mücadeleyi 3-1 kazanırken, hakem Ümit Öztürk'ün kararları maça damga vurdu. Spor yorumcuları ve eski hakemlerden Erman Toroğlu ile Ahmet Çakar, maçın hakemi Ümit Öztürk'ü sert bir dille eleştirdiler. Spor yazarlarının Galatasaray - Trabzonspor maçı değerlendirmelerini derledik. 
 

Galatasaray Haberleri: Galatasaray - Trabzonspor yorumları (Ümit Öztürk'ün kararları)


ERMAN TOROĞLU (SABAH)

"Hadi maçın içinde görmedin, eğer 10 dakika televizyonda göremiyorsan bu işi neden yapıyorsun kardeşim! Bu pozisyondan 10 dakika sonra buna benzer bir pozisyon var hem sarı veriyor hem faul veriyor. Ayağa basılan pozisyonda VAR'a gidiyorsun ve penaLtı vermiyorsun. O zaman ben sizden şüpheleniyorum.
Neden biliyor musunuz? Acaba organize bir işe mi girdiniz? Çünkü 'Organize İşler' insanları şişler!

Bakınız...
Aslında bütün bunlardan sonra bir çift laf Trabzonsporlu futbolculara söyleyeceğim; hepinize helal olsun, hakeme rağmen iyi mücadele ettiniz ve oyundan atılmadınız. Galatasaray'ın galibiyetine dün gece büyük gölge düştü. Merak ediyorum, sarı-kırmızılılar bundan sonra aleyhlerine olan bir-iki pozisyonda ne diyecekler acaba!"

AHMET ÇAKAR (FOTOMAÇ)

"Trabzonspor katledildi. Merkez Hakem Komitesi, Türk hakemliğini yönetmek yerine maalesef bazı tetikçi hakemler yerleştirip onları göreve atayarak soykırım yaptırıyor. Geçen hafta Erzurumspor'u Özgür Yankaya ile boğdular. Dün gece de G.Saray'ın 12. oyuncusu Ümit Öztürk tarafından Trabzonspor katledildi. Peki Ümit Öztürk kim? Geçen yıl Alanya'da net penaltıyı vermeyip G.Saray'a şampiyonluğu hediye eden hakemdi. Dün gece de maçı ilk yarıda yüzde 100 yanlış kararlarla bitirdi.

Trabzonspor yöneticisinden Ümit Öztürk'e olay sözler! 'Bertaraf edilecektir'

Sevgili Yusuf Namoğlu, size büyük sevgi ve saygım olmasına rağmen bu işi götüremiyorsunuz.
Hata başka bir şeydir, bazı tetikçilerle ligi dizayn etmek başka bir şey. Bakın bakalım bu sene ve geçen sene Ümit Öztürk, G.Saray maçlarının yüzde kaçını yönetti. Sonuç olarak Türk hakemleri VAR'ın da içine ettiler, Türk futbolunun da."

SERDAR ALİ ÇELİKLER (HABERTÜRK)

"Şimdi, bu ülkede ne yazık ki FETÖ'nün yarattığı en büyük fay hatlarından biri de Trabzon ve Fenerbahçe futbol takımlarının üzerinde kurulan gerilimdir. Hatta 7 Haziran seçimleri öncesi yapılan Fenerbahçe'ye bariz suikast girişimi de bu fay hattını kırmaya yönelikti.. Şimdi ligin 2. yarısında, sürekli bu fay hattı kaşınıyorsa; Erzurum gibi bir şehir ilk kez futbol nedeniyle ayaklanıyorsa buradan ne çıkarmak gerekir? 

Yusuf Namoğlu MHK'sı sadece futbol dünyası açısından değil; toplumsal açıdan da çok tehlikeli olmaya başladı. Türkiye'de her kurum siyasetin üzerinden yük alması gerekirken MHK ve dolayısıyla TFF artık siyasi yük oldu. Her hafta ama her hafta bir fay hattı üzerinde oynama oluyorsa ben buna tesadüf diyemem.

MHK ve başkanı Namoğlu Türk toplumsal hayatı ve siyaseti için de ciddi yük haline gelmiştir. Bu kurum ya değiştirilmeli ya değiştirilmelidir.. Bu aynı zamanda bir gerekliliktir."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"