comScore

Galatasaray Galatasaray

Ahmet Çakar: 'Fatih Terim ile Galatasaray arasındaki anlaşma kandırmaca.'

25 Aralık 2017, Pazartesi 23:55
Ahmet Çakar: 'Fatih Terim ile Galatasaray arasındaki anlaşma kandırmaca.'

Galatasaray ile Fatih Terim arasında yapılan anlaşma hakkında Ahmet Çakar son derece gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray yönetimiyle Fatih Terim arasında yapılan anlaşma hakkında Ahmet Çakar'dan olay sözler! Hatırlanacağı üzere Fatih Terim ile yapılan anlaşmayı ikinci kez KAP'a duyuran ve burada bir düzeltme olduğunu belirten yönetim, KAP açıklamasında "Fatih Terim'in sezon sonuna kadar aylık 1905 lira alacağını, önümüzdeki sezon 3 milyon euro kazanacağını." iletti. Bu anlaşmayı Ahmet Çakar, Fatih Terim'in TFF ile olan davasını kılıfına uydurmak için kandırmaca olarak gördüğünü belirtti. 


Fatih Terim'in Galatasaray'dan alacağı para 


KAP'A yapılan düzeltme açıklaması şu şekilde:

Şirketimizin 22.12.2017 tarihinde saat 16:01'de "Futbol A Takımı Teknik Direktörlüğü Görevi İçin Fatih Terim İle Anlaşmaya Varılması Hakkında" konu başlıklı Özel Durum Açıklamasında sehven yanış bilgi verilmiştir. İlgili Özel Durum Açıklamamız için düzeltme açıklamamız aşağıdaki gibidir:
Futbol A Takımımızın Teknik Direktörlüğü görevi için Fatih Terim ile 1.5 futbol sezonu için (2017-2018 futbol sezonu 2.yarısı ve 2018-2019 futbol sezonu) anlaşmaya varılmıştır. Buna göre kendisine 2017-2018 futbol sezonu 2.yarısı için aylık 1905 TL üzerinden anlaşmaya varılmış olup, 2018-2019 futbol sezonu için ise 3.000.000 EURO ücret ödenecektir. Ayrıca Türkiye Süper Ligi Şampiyonluğu durumunda kendisine her bir sezon için 500.000 EURO başarı primi ödenecektir.

AHMET ÇAKAR'DAN FLAŞ SÖZLER: "BU ANLAŞMA KANDIRMACA"

Ahmet Çakar, Derin Futbol programında yaptığı yorumda, TFF ile Fatih Terim mahkemelik. Fatih Terim tazminat istiyor, TFF vermem diyor. Mahkeme kararı verecek. 1905 lira sevgi sayıdan değil, kanunlara dolanma operasyonudur. Amaç TFF'den daha fazla para alabilmek için yapılan iş takiyedir. atih Terim, Galatasaray'a jest yaptı da 1905 lira gibi sembolik bir rakamla anlaştı diyorsanız, o zaman bir sonraki sezon 3 milyon euro niye alıyor? Ben yemem bu işleri. Bizi aptal yerine koymayın." diye konuştu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.