comScore

Galatasaray Galatasaray

Ahmet Bulut Beşiktaş'ın transferlerini açıkladı! 'Pepe, Mario Gomez, Demba Ba, Adriano...'

11 Aralık 2017, Pazartesi 19:12
Ahmet Bulut Beşiktaş'ın transferlerini açıkladı! 'Pepe, Mario Gomez, Demba Ba, Adriano...'

Menajer Ahmet Bulut Türk futbolu ve transferine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Türk futbolunda transferde gündemi belirleyen isimlerden menajer Ahmet Bulut, TRT Spor'da Basın Tribünü programının konuğu oldu. Ahmet Bulut özellikle Beşiktaş'taki Pepe, Mario Gomez ve Demba Ba transferlerine kadar birçok önemli konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"BENİM ORTAĞIM YOK"
Ahmet Bulut, Emre ve Okan'la ortaklık olduğu soruları üzerine, "Benim ortağım. Hiçbir zaman da olmadı. Bu maalesef dedikoduyla başladı. Başarı olduğu zaman kıskanırlar. Benim vicdanım rahat. Tırnaklarımla buraya kadar geldim." yanıtını verdi. 

"EROL ALKAN'I BANA ÖNERMİŞLERDİ"

Şahsi görüşüm. Skandal diye yorumlamam. Futbolcu 2 ve 3. ligde oynayabilir. Her hocanın, oradaki insanların tercihidir. 3 sene önce 3. ligde oynayabilir, bu sene farklı da gidebilir. Detaylarını bilmiyorum. Erol Alkan'ı bana daha önce önermişlerdi. Üstünde durmadık ama sonra milli takıma geldi. Oh! Allah'tan menajeri ben değilim. Çünkü sonra mutlaka söz çıkıyor işte Ahmet Bulut olmasa milli takıma gidemez diye.  

"LUCESCU'YA HAYATIMDA HİÇ GÖRMEDİM"

Yıllardır ilişkilerim oldu. Ancak benim için bir futbolcuyu almazlar. Cenk'in performansı ortada. Kötü bir kaleci değil ve ortada bir kaleci. Burada oynamayan nasıl oraya gidiyor diyorlar. Bravo demek lazım. Çocuk nasıl gitti diyorlar. Lucescu'yu hiç görmedim ben hayatımda. Fatih hocanın zamanında da 2. ligden uygun gördüğü futbolcuyu da çağırdı buraya. Her hocanın bir tercihi vardır. "FIFA BİZİ KABUL ETMİYOR"

FIFA artık bizi kabul etmiyor. Oradan çıkardılar dışarı. FIFA'ya bağlılığımız yok. Bir şey olduğu zaman işte Türkiye'de normal mahkemeler ya da CAS'a. Ben bugüne kadar hiçbir kulüpten menajerlik ücretini pazarlık yapmadım. Onların iç düzeninde nasılsa, bana da onu uygun buluyorlar. 

"MENAJERLERİN MİLLİ TAKIM KADROSUNA MÜDAHALE ETTİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Ben menajerlerin milli takım kadrosuna karıştığını düşünmüyorum. Bizde bir futbolcu geldi. Savcılığa kadar bu iş gitti. Ben anlamadım. Hırsızlık mı var, bir şey mi var. Alman Milli takımında baktığınız zaman o da gidip, küme düşmemeye oynayan takımdan, Augsburg'dan oyuncu çağırıyor. Bu her yerde normal. Hocaya alt yapıdan rapor vermişler alınsın diye. Bunun daha önce yapılması gerekirdi. Ümit Milli Takımı'ndan hiç oyuncu yok A Milli Takımı'nda. 

"BEŞİKTAŞ'TAN DAHA 1 LİRA PARA ALMADIM"

Beşiktaş'tan daha 1 lira para almadım. Ancak bu almayacağım anlamına gelmiyor. Fikret Başkan geldiğinde kötü durumdaydı takım, enkazdı. Oraya gidip menajer olarak başkanım benim paramı öde diye baskı yapamadım. İş yaptığınız zaman biriktiriyor ama başkanım sözüne güveniyorum. Beşiktaş'ta param kalmaz. 

"CENK TOSUN BENİM FUTBOLCUM OLSA..."

Ozan Tufan'dan yeni öğrendim. Bizimle beraber çalışmayacaklarmış. Onun için yorum yapmayacağım. Tolgay Arslan Avrupa'da oynayacak bir futbolcu. Sözleşme uzatmadan önce bize teklif geldi. Cenk Tosun bu sene çok iyi. Şampiyonlar Ligi'nde olduğu için herkes Beşiktaş'ı izliyor. Cenk Tosun benim futbolcu olmadığım için yorum yapamam. Cenk Tosun benim futbolcum olsa en değerli futbolcum olurdu. 


Beşiktaş'ın Alves transferi bonservisi


Ahmet Bulut, Beşiktaş'ın yıllar önceki Alves transferinin perde arkasını yorumladı.

Alves transferinde scoutlara soruldu. Dünya Şampiyonası'nda final oynayan Portekiz U21 Takımı'nda oynadı. 10 numarası ve kaptanıydı. 3 milyon euro'ya bonservisi alınacaktı. Buna karşılık Beşiktaş'ta 4 tane oynamayan genç futbolcular Cenk, Atınç, Muhammed ve Necip 8 milyon euro'ya %50'sini ondan alacaklardı. 3 milyon euro'ya Alves'i alacaktı Beşiktaş, 8 milyon euro'ya para alacaktı. %50'sinydi. O zaman Beşiktaş için çok iyi operasyondu. O olaydan sonra bir türlü olmadı. Başkan bıraktı, bir şeyler oldu. Alves için 1.5 milyon euro para ödendi ve anlaşıldı ve feshedildi. Futbolda böyle şeyler olur. 

"DEMBA BA TRANSFERİ..."

Demba Ba'yı Chelsea'den Beşiktaş'a transfer ettim. Benim buradaki önemli rolüm Demba Ba'yı ikna etmek. Başka kulüpler de devredeydi. İşte Çin'den talepler vardı. 

"OLYMPİAKOS ŞİKAYETÇİ EMENİKE'DEN"

Emenike'yi de bu yaz sattım Olympiakos'a. Böyle insanlar Türkiye'ye gelip bu kadar para kazanmaları Türk futboluna zarar veriyorlar. Yazık. Olympiakos çok şikayetçi onlardan. 


Beşiktaş'ın Pepe transferi nasıl oldu?


Beşiktaş'ın sezon başında transfer ettiği Pepe'yi ben başkana sormuştum ve o zaman Fikret Orman tabi önce kulübün mali durumunu düşündü. PSG, Pepe için Beşiktaş'tan daha iyi bir teklif sundu. Ancak Pepe orada ikinci adam olacaktı. Beşiktaş'ı tercih etti ve şu anda Beşiktaş'ta çok mutlu. Doğru bir karar verdi. 
 

Arda Turan hangi takıma transfer olacak?


Barcelona'da bu sezon forma şansı bulamayan Arda Turan için menajeri Ahmet Bulut şu açıklamaları yaptı: Arda Turan'ın oynamaması konusunda rahatsısız. 10 dakika bile oynamadı. Arda top oynamak istiyor. Hoca hiç şans vermedi. Arda Turan'ın iyi bir mukalevesi var ve bunu herkes ödeyemez. Kamp dönemine uğraşıyorum transferi yetiştirmek için. Kolay değil. Eğer istediğimiz gibi olmazsa Barcelona'da 2.5 sene sözleşmesi var. Ancak bizim hedefimiz o değil. En kötü ihtimalini söylüyorum. Galatasaray'la hiç kimseyle görüşmem olmadı. Türkiye'den hiçbir kulüpten de teklif gelmedi. 

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmelere Türkiye Süper Lig Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"