comScore

Galatasaray Galatasaray

Ahmet Ağaoğlu: 'Ligler niye ertelensin? Birileri bir şey mi bekliyor?'

15 Mart 2020, Pazar 18:55
Ahmet Ağaoğlu: 'Ligler niye ertelensin? Birileri bir şey mi bekliyor?'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, liglerin ertelenmesi konusundaki tartışmalalar hakkında konuştu. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Süper Lig 26. haftasında 1-1 berabere kaldıkları Medipol Başakşehir maçının ardından açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, liglerin ertelenmesi yönündeki talepler hakkında ise çarpıcı ifadeler kullandı. 

"VERİLMEYEN PENALTIMIZ VAR"
"Maçta verilmeyen bir penaltımız var. Bu da tabi ligin ve maçın kaderini etkileyen bir durum."

"OBI MIKEL İLE ALAKALI BİR ŞEY SÖYLEMEK DOĞRU OLMAZ"

Son düdüğe kadar kimsenin garantisi yok. Biz yarışın içindeyiz. Devam edeceğiz. Bundan sonra maçların nasıl oynanacağı önemli. Oyuncuların konsantrasyonu önemli. Bazı yabancı oyuncuların sıkıntıları. Bunlar önümüzdeki maçlar için belirleyici olacak. Obi Mikel ile alakalı bir şey söylemek doğru değil. Hepimiz insanız. Hepimizin son yaşadığımız sürece bakış açısı farklı. Herkesin korkuları farklı. Avrupa'nın korkusu çok daha farklı. Bu koronavirüsünden insan sayısı fazla. Dünya genelinde 3.000 kişinin öldüğünü varsayarsak Avrupa panik içinde. Yıllarca Afrika'da susuzluktan, açlıktan ölen 10 binlerce insanın olduğu dünyada yaşıyoruz. Ölümüzün soğuk yüzüyle karşı karşıya geldi Avrupa. Yaşanan paniği görüyorsunuz. Yıllarca ve hala Afrika'da bırakın açlığı, susuzluktan ölen 100 binlerce insan var. 

"LİGLER NİYE ERTELENSİN? DEMEK Kİ BİRİLERİ BİR ŞEY BEKLİYOR"

Samimi ve dürüst olmak lazım. Kimler ertelensin istiyor? Ona bakmak lazım. Bugüne kadar insan sağlığı konusunda bu kadar hassas değildik de, şimdi mi bu kadar hassas olmaya başladık? Bu tür kararları devlet verir. Verilen karar devlet kararı. Bizim de devlet kararına saygı göstermemiz lazım. Alınan karar üzerinden fikir yürütmek, işi farklı taraflara çekmek, farklı görüş bildirmek hoş bir şey değil. 2 gün önce de bunu söylemiştim. Herkesin doğrusu farklı. Ben de seyirciyle oynamak isterdim. Açık ve net. Ancak toplumun doğrusu tektir. Toplumun doğrusunu yaparsanız kendiniz için de doğru yaparsınız. Bunun üzerinden yürüyerek maçlar ertelensin, ara verilsin bunu söyleyenler sezonu kurtarmak gibi bir düşünceden hareketle böyle bir söylem yapıyor olabilir, bilemiyorum. Kimseyi eleştirmek istemiyorum. Erteleme yaptığınız zaman süresi önemli. Erteleme yaptığınız zaman maç oynanmaz. Herkes evine kapansın. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)