comScore

Galatasaray Galatasaray

Adnan Polat'tan Arda Turan açıklaması! 'Yönetimin kararı'

23 Ocak 2020, Perşembe 15:03
Adnan Polat'tan Arda Turan açıklaması! 'Yönetimin kararı'

Galatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat, Arda Turan transferiyle ilgili konuştu.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat, Arda Turan transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Mardin Nusaybin'de yıllar önce açılışını yaptığı Galatasaray Futbol Okulu'ndan gelen öğrencileri ağırlayan Polat, ardından basın mensuplarıyla bir sohbet gerçekleştirdi. Adnan Polat, gündemde yer alan Arda Turan transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
 

Galatasaray Haberleri: Arda Turan, Galatasaray'a transfer olacak mı?


Arda Turan transferiyle ilgili yönetimin alacağı kararı desteklemeleri gerektiğini belirten Polat, "Arda'nın Galatasaraylılığını konuşmaya gerek yok. Burada kararı verecek olan Galatasaray Başkanı ve yönetimidir. Camiayı temsil eden onlar. Burada karar organı yönetimdir. Onlar nasıl uygun görürse bizim de bir kulüp üyesi ve taraftar olarak destek olmamız gerekli." dedi.

"ZORLU KONUSUNDA BİR SORUN YOK"
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un TFF ve MHK Başkanları ile birlikte yaptığı görüşmeyle ilgili de konuşan Adnan Polat, "Zorlu konusunda bence bir sorun yok. Eğer gizli, saklı bir görüşme olsaydı kimse bulamazdı. Türk futbolunun sorunu Zorlu görüşmesi değil. Türk futbolunun ekonomisi, FFP kriterleri ve geleceği. Hiçbir şey yapamıyorsak İngiltere modelini uygulamalıyız." dedi.

FATİH TERİM, ARDA TURAN İÇİN NE DEDİ?

"Arda Turan konusunda yönetimle hiç kriz yaşamadık. Bu konuda beni yönetimle karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Bundan hiç hoşlanmıyorum. Merak etmeyin, bir şey olursa söyleriz. Arda Turan, Galatasaray'ın yatırım yapıp emek verdiği birisi. Ayrılırken kulübe ciddi katkı sağladı. Arda iyisiyle, kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla, sevabıyla, günahıyla zor bir süreç geçirdi. Hayatta hepimiz ikinci bir şansı hak edecek şeyler yaparız. Arda Turan için ikinci bir şans verilmesinden yanayım.  Burada hatalarının bedelini bir ödemiş bir Arda var. Hala da ödemeye devam ediyor. Böyle bir oyuncudan bahsediyoruz. Bu sadece teknik bir karar değil, onu da söyleyeyim."

"GALATASARAY BAŞKANLIK MAKAMINI YIPRATIYOR"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim kurulunun ibra edilmemesi sonrasında yaşanan sürece değinen Adnan Polat, şu ifadeleri kullandı: "İbra olayı çok yanlış bir yol. Galatasaray'a büyük zararlar verdi. Galatasaray başkanlık makamını yıpratıyor ve ağırlığını kaybettiriyorlar. Onlar birtakım insanların uğraşıp, yaptıkları şeyler. Maalesef Galatasaray camiasının liseli üyelerinin yüzde 95'i gerçek anlamda hanımefendi, beyefendi insanlar. Ama yüzde 3-4'ü Galatasaray menfaatleri oyuncağı olmuş insanlar. Sabahtan akşama kadar kulüpteler. Bunları önceden de söylemiştim."

"GALATASARAY'IN ŞAMPİYONLUK YOLUNDA İŞİ ZOR"

Süper Lig'deki şampiyonluk yarışına değinen eski başkan, "Galatasaray geçen sene 10 puan geriden gelip şampiyon oldu. Her şey değişebilir. Ama bu sene zor, çok fazla takım yarış içerisinde. Sivas'ı tebrik etmek gerekir. Rıza hoca ve Okan hocayı da tebrik ediyorum. Kişiliklerini de çok beğeniyorum, ikisi de çok güzel performans gösteriyorlar. Aynı şekilde böyle devam etmelerini diliyorum" dedi.

"KAYYUM ATANSA DA DURUMU İDARE ETMİŞ OLURUZ"

Kulüplere kayyum atamalarıyla ilgili söylentiler ile ilgili yorum yapan Polat, "Kayyum atansa da durumu idare etmiş oluruz, bence 10 senelik bir plan ortaya koymak gerekiyor. Herkesin buna uyması lazım. Türk futbolunun ben gideyim sonra ne olursa olsun felsefesinden kurtulması lazım" diyerek sözlerini noktaladı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!