comScore

Galatasaray Galatasaray

Adnan Polat: 'Sahaya çıkacak 1 futbolcu bulamazsınız'

19 Mart 2020, Perşembe 14:20
Adnan Polat: 'Sahaya çıkacak 1 futbolcu bulamazsınız'

Galatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat, liglerin ertelenmesi gerektiğini açıkladı.

FutbolArena - Galatasaray Kulübü eski başkanı Adnan Polat, "Futbolcular, teknik adamlar, doktorlar insan değil mi? TFF yanlıştan dönmeli ve ligi acilen ertelemeli. Futbolculardan biri virüsü kapsa 1 ay sonra oynatacak futbolcu bulamayız" diye konuştu ve yaşanan süreçle alakalı FutbolArena'ya önemli açıklamalarda bulundu.

"MAÇLAR 3-4 HAFTA ERTELENMELİ"
Sarı kırmızılı kulübün eski başkanı Adnan Polat, "Ben 11 yıl bu işin başında idim. Sıkıntılı durumlar oldu ancak burada olağanüstü bir hal var. Dünyada her ülke ve vatandaş tedbir alıyor. Futbol sahalarında, tribünlerde seyirci yok. Zaten olmaması da lazım. Hayat ve sağlık her şeyin önünde gelir. Peki taraftarların hayatı önemli de, futbolcuların değil mi? Futbolcular, teknik adamlar, kulüp doktorları, malzemecisi, fizyoterapisti, güvenlik görevlisi, kameramanı, tesis çalışanı, insan değil mi? Maçların kesinlikle 3-4 hafta iptal edilmesi ve önümüzü görene kadar ertelenmesi gerekli. İnşallah bugün yapılan toplantıda bu yönde karar alınır. Şu yaşananlar üzüntü verici. Yazık, günah bu insanlara!" dedi.

"BİR FUTBOLCU VİRÜSÜ KAPARSA SAHAYA ÇIKACKA 1 OYUNCU BULAMAZSINIZ"
 
Falcao ve Muslera gibi dünya markası olan futbolcuların ise sosyal medya hesaplarından yaptıkları isyana da değinen Adnan Polat, "Bu iki oyuncunun haklı isyanlarına kesinlikle katılıyorum. Tüm Avrupa ve dünya bu uygulamaya gidip maçları erteliyorsa biz niye yapmıyoruz anlamış değilim. Herkes yanlış kararlar verebilir. Ancak yanlıştan dönmek de bir erdemdir. TFF Başkanı Nihat Özdemir beyin ve kurulların doğruyu bulup ligleri ertelemesi gerekir. Yarın, bir gün futbolculardan biri bu virüsü kaparsa, 1 ay sonra Türkiye'de futbol oynayacak oyuncu bulamayız! Liglerin durdurulması lazım!" ifadelerini kullandı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)