comScore

Galatasaray Galatasaray

Adem Büyük, Trabzonspor maçında oynayacak mı?

23 Haziran 2020, Salı 21:50
Adem Büyük, Trabzonspor maçında oynayacak mı?

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Galatasaraylı futbolcu Adem Büyük'e verilen 3 maçlık men cezasını 2 maça indirdi. Peki Adem Büyük, Trabzonspor maçında oynayabilecek mi?

FutbolArena - Tahkim Kurulu kararları açıklandı. Süper Lig'in 27. haftasında oynanan Çaykur Rizespor - Galatasaray müsabakasında ikinci sarıdan kırmızı kart görerek 3 maç men cezası alan Adem Büyük'ün cezasında indirime gidildi.
 

Adem Büyük kaç maç cezalı?


Müsabakada direk kırmızı kart ile oyun dışı kalan Adem Büyük, daha önce 3 maç men cezası ve 13 bin TL para cezası almıştı. Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada deneyimli futbolcunun 3 maçlık men cezasının 2 maça, 13 bin TL'lik para cezasının da 8 bin 667 TL'ye indirildiği belirtildi.

TAHKİM KURULU'NUN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE:
"Galatasaray'ın futbolcusu Adem Büyük ile ilgili PFDK'nın 18.06.2020 tarihli E.2019-2020/800 K.2019-2020/946 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Galatasaray'ın futbolcusu Adem Büyük'ün ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL cezasının; futbolcunun pişmanlığı ve olayın oluş şekli nazara alınarak takdiren 2 resmi müsabakadan men ve 8 bin 667 TL para cezası şeklinde düzeltilmesine oybirliği ile karar verilmiştir."

ADEM BÜYÜK TRABZONSPOR MAÇINDA OYNAYACAK MI?

Adem Büyük, Çaykur Rizespor maçında gördüğü ilk sarı kartla cezalı duruma düşmüştü. İkinci sarı karttan kırmızı gören Adem Büyük böylelikle +1 maç daha ceza almış oldu. İlk cezasını Gaziantep FK maçında çeken Adem Büyük, Tahkim Kurulu'nun yaptığı indirimle Alanyaspor deplasmanında forma giyebilecek. Cezası 1+2'ye düşen Adem Büyük, sıradaki Başakşehir ve Trabzonspor maçlarında kadroda yer alamayacak.

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!