comScore

Galatasaray Galatasaray

Adem Büyük, Malatyaspor'da! Transfer açıklandı

09 Eylül 2020, Çarşamba 15:34
Adem Büyük, Malatyaspor'da! Transfer açıklandı

Galatasaray'da Adem Büyük ile yollar ayrıldı. Tecrübeli futbolcu Malatyaspor'a transfer oldu.

FutbolArena - Galatasaray, 33 yaşındaki futbolcusu Adem Büyük'ün sözleşmesinin karşılıklı anlaşarak feshedildiğini açıkladı. Adem, karşılıklı sona erdirme tazminatı olarak sarı-kırmızılılara 2 milyon 10 bin 508 TL ödeyecek.

Galatasaray'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada, "Profesyonel Futbolcumuz Adem Büyük ile şirketimiz arasındaki sözleşme karşılıklı olarak sona erdirilmiştir. Buna göre oyuncu şirketimize 2.010.508 TL tutarındaki bedeli, karşılıklı sona erdirme tazminatı olarak ödeyecektir" ifadelerine yer verildi.
MALATYASPOR TRANSFERİ AÇIKLADI

Galatasaray'ın açıklamasının ardından Yeni Malatyaspor, Adem Büyük'ü renklerine bağladığını açıkladı. Tecrübeli futbolcuyla resmi sözleşme imzalandı.

ADEM BÜYÜK'TEN GALATASARAY'A VEDA SÖZLERİ

"Sevgili Galatasaray Ailesi,

Geçtiğimiz yıl beni aranıza kabul ettiğinizde bana layık göreceğiniz sevginin bu denli büyük ve eşsiz olacağını tahmin edemezdim, Galatasaray'daki ilk anımdan itibaren beni sahiplendiniz ve hep özel hissettirdiniz.

Ben de bu sevgiye karşılık verebilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya ve üzerimde taşıdığım armanın değerini bilerek hareket etmeye çalıştım. Bugün yeni bir yolculuğa daha başlıyorum ancak sevginizi kalbimde hep taşıyacağım.

Galatasaray'daki kariyerim boyunca bana güvenip yanımda olan başta hocam Sayın Fatih Terim olmak üzere, teknik heyetimize, takım arkadaşlarıma, kulüp çalışanlarımıza, Florya Metin Oktay Tesisleri çalışanlarına ve Galatasaray'ın büyük taraftarına çok teşekkür ederim.Hakkım varsa helal olsun siz de hakkınızı helal edin.

Hoşça kalın."

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"