comScore

Galatasaray Galatasaray

Adebayor'dan önce ligde Galatasaray'a 3 gol atan futbolcu

10 Nisan 2017, Pazartesi 22:32
Adebayor'dan önce ligde Galatasaray'a 3 gol atan futbolcu

Galatasaray, Mart 2011'den beri ilk kez bir futbolcudan aynı maçta üç gol yemiş oldu

FutbolArena Detay – Süper Lig'de Başakşehir, Galatasaray karşısında Adebayor'un golleriyle ilk 60 dakikada 3-0'lık üstünlük sağladı.
 

Galatasaray'a karşı hat-trick yapan son futbolcu


Böylece Galatasaray, Mart 2011'den beri ilk kez bir futbolcudan aynı maçta üç gol yemiş oldu. Son olarak 13 Mart 2011'deki Ankaragücü maçında Sestak, Galatasaray'a karşı hat-trick yapmayı başarmıştı. 6 yıl sonra bunu ilk kez başaran Başakşehirli Adebayor oldu.
 

Adebayor'un Başakşehir - Galatasaray maç sonu açıklaması


Başakşehir formasıyla Galatasaray maçında hat trick yapan Adebayor karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuştu. 

"KARİYERİMİN EN KOLAY GOLÜYDÜ"
"Dediğiniz gibi kariyerimin en kolay gollerinden biriydi. Mossoro ya şut çekecekti, ya pas verecekti. Karar anında pas verdi ve benim yapacağımın şey şut çekmekti. Kariyerimin en kolay golüydü ama gol goldür."

"EN SON NE ZAMAN HAT TRİCK YAPMIŞTI?"

"Hafızam beni yanıltmıyorsa Real Madrid'de 5-6 yıl sonra hat trick yaptım. Sonra kariyerimde inişler, çıkışlar oldu. Ancak ben tekrar buradayım ve bunu gösterdim. Mutluyum."

"ÖNEMLİ OLAN BEŞİKTAŞ"

Adebayor son olarak Beşiktaş'la aradaki puan farkını korumanın önemli olduğunu söylerken, "Hat trick yapmak santrfor için önemlidir ama bugün bizim için önemli olan Beşiktaş'la aradaki farkı korumaktı. Bundan sonraki maçlarda tekrardan zevk alıp, keyif almaya devam edeceğiz."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"