comScore

Galatasaray Galatasaray

Abdurrahim Albayrak ve Burak Elmas'ı Dursun Özbek'in sözleri harekete geçirdi

19 Ocak 2018, Cuma 11:14
Abdurrahim Albayrak ve Burak Elmas'ı Dursun Özbek'in sözleri harekete geçirdi

Abdurrahim Albayrak ve Burak Elmas'ı harekete geçiren olayın ise Galatasaray başkanı Dursun Özbek'in sözlerinin olduğu ortaya çıktı.

FutbolArena ÖzelGalatasaray'da yarın yapılacak olan seçimli genel kurul öncesinde Abdurrahim Albayrak ve Burak Elmas önemli ve sürpriz bir adım atarak başkan adayı Mustafa Cengiz'i destekleme kararı almıştı. Yaşanan bu gelişmenin perde arkasına FutbolArena ulaştı.


Mustafa Cengiz'den Abdurrahim Albayrak ve Burak Elmas hamlesi


Abdurrahim Albayrak ve Burak Elmas'ı harekete geçiren olayın ise Galatasaray başkanı Dursun Özbek'in sözlerinin olduğu ortaya çıktı. Dursun Özbek'in, geçtiğimiz hafta "Mayıs ayından bu yana seçim diye tutturanlar, imza toplayanlar nerede? Hepsi tüydü" sözleri Dursun Özbek'e muhalif olan üyeleri harekete geçirdi.

FUTBOL ABDURRAHİM ALBAYRAK'A EMANET EDİLECEK
Burak Elmas ve Albayrak, Galatasaray camiasında Özer Saracoğlu, Fatih Altaylı başta olmak üzere camiadaki dostlarının da desteği ile Mustafa Cengiz ile hareket etmeye karar verdi. Cengiz seçilirse futbol tamamı ile Abdurrahim Albayrak'a bağlı olacak.


Burak Elmas'dan Mustafa Cengiz açıklaması


Burak Elmas kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sayın Mustafa Cengiz'e bu zor yolculukta ve sonrasında her türlü desteği vereceğimi söylemiştim. Teveccüh edip vereceği her türlü görev için sözüm geçerlidir..Biz Galatasaraylıyız ve hep buradayız." ifadelerini kullandı. 


Galatasaray başkan adayı Mustafa Cengiz'in projeleri


Galatasaray'da 20 Ocak günü yapılacak olağanüstü seçimli kongrede adaylığını açıklayan Mustafa Cengiz TRT Spor'a konuştu. İşte Musfata Cengiz'in açıklamaları:

''ŞAMPİYON OLSAK DAHİ SEÇİME GİDECEĞİM''

''Florya ve Riva satıldı ama borç aynı kaldı. Galatasaray Mayıs 2018'de şampiyon da olsa seçilmem halinde yeniden seçime gidecem. Benim aday olma amacım borç yönetimi ve gelirleri arttırmak.''

''ÜNAL AYSAL İLE HER GÜN GÖRÜŞÜYORUZ''

"Ünal Aysal ile neredeyse her hafta görüşüyoruz. Desteği olsun olmasın; herhangi birinin desteğiyle yola çıkmak da doğru olmayabilir. Ben onun adına konuşamam.''

''GALATASARAY KADROSUNDA 2 DÜNYA YILDIZI BULUNDURMALI''

''Galatasaray en az 2 dünya yıldızını kadrosunda bulundurmalı. Ben forma satmalıyım. Tribünleri doldurmalıyım. De Jong ile bu işler olmaz. Belhanda, De Jong ve Donk bu üçünün toplam maliyeti 21 milyon Euro. Bu paraya Robben, Ibrahimovic gibi isimler getirilebilir. Galatasaray dünya takımıdır, büyük takımlar takımında en az 2 dünya yıldızı bulundurmak zorundadır.''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)